Wiadomości z Katowic

Sposoby na ekologiczną organizację Twojego domu

  • Dodano: 2020-09-10 07:45, aktualizacja: 2020-09-10 07:56

Ekologia to już nie tylko nowy trend, ale to też styl życia, na który decyduje się coraz więcej ludzi. Świadomość społeczeństwa na temat wpływu człowieka na gospodarkę naturalną nieustannie rośnie. Mnóstwo akcji charytatywnych, innowacyjne, ekologiczne rozwiązania wprowadzane w miastach wskazują, że jesteśmy świadomi, że to od nas zależy, jak będzie wyglądała planeta w przyszłości. Z tego powodu tak ważne jest, aby w także naszych domach ochrona przyrody stała się zarówno nawykiem jak i przyjemnością. W tym artykule przeczytasz o sprawdzonych sposobach na ekologiczne rozwiązania w Twoim mieszkaniu.

Eko - łazienka

Pierwszym miejscem, od którego możesz zacząć ekologiczne zmiany w swoim domu, jest łazienka. Jednym z najważniejszych rozwiązań jest zastąpienie kąpieli prysznicem. 5 - minutowe mycie w kabinie prysznicowej to aż o połowę mniej zużycia wody niż podczas leżenia w wannie. Dodatkowo pamiętaj, aby podczas mycia zębów zakręcać strumień w kranie. Korzystaj z wody tylko wtedy, kiedy jej naprawdę potrzebujesz. Plastikową szczoteczkę do zębów zastąp ekologiczną, wykonaną z bambusa. W miarę możliwości używaj kosmetyków w szklanych opakowaniach wielokrotnego użytku zamiast tych w sztucznym materiale. Jeżeli dysponujesz wolnym czasem, możesz także wykonać niektóre produkty pielęgnacyjne własnoręcznie. Kiedy pierzesz manualnie niektóre, szczególnie delikatne materiały, po zakończeniu ciepłą wodę wykorzystaj do umycia podłóg w Twoim mieszkaniu. Stare, zużyte ubrania potnij na ścierki, które doskonale sprawdzą się do sprzątania, zamiast np. ręczników papierowych. Antyperspirant w sprayu warto zastąpić tym w kulce, a papier toaletowy powinien pochodzić z recyklingu. Zastosowanie tych prostych rozwiązań pozwoli Ci połączyć ekologię z ekonomią!

Kuchenne rozwiązania sprzyjające środowisku

Kuchnia to także miejsce, w którym jest mnóstwo możliwości wdrożenia ekologicznych rozwiązań. W niej też możesz ograniczyć zużywanie wody do minimum, chociażby poprzez zapełnianie zmywarki do maksimum i ustawienie w niej trybu eco. Po umyciu warzyw czy owoców podlej pozostałością rośliny w domu. Jeżeli posiadasz reklamówki ze sklepu, wykorzystaj je jako pojemniki do segregacji śmieci, w których oddzielnie umieścisz metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło, odpady bio i zmieszane. Doskonałym, ekologicznym rozwiązaniem w kuchni jest zakup diety pudełkowej, która skutecznie ogranicza marnowanie jedzenia w domu. Z pomocą przychodzi SuperMenu catering dietetyczny w Katowicach i wielu innych miastach w Polsce, dzięki któremu zapewnisz sobie odpowiednią ilość dziennych posiłków, nie pozostawiając żadnych resztek. To także znakomite rozwiązanie dla zabieganych osób, niemających czasu na robienie zakupów i gotowanie. Zespół specjalistów dba o  przygotowanie indywidualnie dobranych posiłków, wykonanych z naturalnych, zdrowych produktów. Dzięki diecie pudełkowej od Ani Lewandowskiej masz okazję połączyć przyjemne z pożytecznym!

Ekologiczne domowe biuro

Także gabinet, w którym pracujemy zdalnie, może stać się miejscem ekologicznych innowacji. Z pewnością niektóre z tych rozwiązań doskonale sprawdzą się również niejednym biurze. Materiałem, którego wykorzystanie mamy możliwość ograniczyć do minimum jest papier. Drukowanie jak najczęściej powinno odbywać się w sposób dwustronny, a jeżeli istnieje taka sposobność całkowicie zastąpić je skanowaniem. Gazety i czasopisma należy prenumerować w formię elektronicznej, a wszelkie papierowe materiały oddawać na recykling. Możesz także wykorzystać metodę DIY i z niepotrzebnych opakowań czy kartek wykonać ekologiczne zakładki do książek, czy dokumentów. W miarę możliwości staraj się maksymalnie wykorzystywać dzienne światło do oświetlenia swojego biurka, a wieczorem włącz lampkę, w której będzie znajdować się energooszczędna żarówka. Zamiast notowania na papierowych karteczkach, użyj specjalnych, internetowych notatników, dzięki którym wszystkie zapiski będziesz mieć zawsze pod ręką. Ekologiczne biuro to jeden ze sposobów, który przyczyni się do zadbania o planetę i kolejne pokolenia jej mieszkańców.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.