Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Sprawdź piękne domki na weekend

  • Dodano: 2019-03-28 09:45

Mały, uroczy, pachnący drewnem domek postawiony w ogrodzie lub na działce, to coraz częściej wybierana przez Europejczyków alternatywa dla urlopów i weekendów spędzanych w hotelach i pensjonatach.

Nic w tym dziwnego, bo chyba każdy, kto choć raz odwiedził znajomych czy rodzinę w ich domku letniskowym, poczuł wewnętrzne pragnienie, by w przyszłości mieć taki na własność. Swój mały kawałek domu, na łonie natury.

Twoje miejsce na ziemi - wakacje we własnych czterech ścianach

Do tego, że najlepiej wypoczywa się na łonie natury chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Nic nie równa się z zapachem drzew, traw, kwiatów, ze smakiem chłodnej lemoniady wypitej w upalny dzień, z dźwiękiem brzęczących owadów i śpiewem ptaków. W takim otoczeniu, po prostu odpoczywamy. Oczywiście, najwspanialej byłoby móc w takich warunkach pobyć dłużej i to jeszcze w komfortowych warunkach, w których „nic nie musimy”.

Właśnie dlatego warto zdecydować się na postawienie letniskowego domku. Oczywiście, największe szczęście mają Ci, którzy posiadają kawałek ziemi gdzieś na wsi, albo mogą sobie pozwolić na jej kupno. Ale nawet Ci, którzy mają przed domem zwykły ogród, mogą, za pomocą odpowiednio dobranego projektu, stworzyć tam niesamowity klimat, stawiając mały drewniany domek, w którym będą mogli spędzać ciepłe dni.

Sielankowy nastrój, poczucie spokoju i komfortu, możliwość wyciszenia i "zwolnienia obrotów" to w znacznej mierze zasługa tego, że spędzając czas wolny we własnym domku letniskowym nie musimy adaptować się do przestrzeni, poznawać jej i czuć się gośćmi. Wręcz przeciwnie. Spędzanie urlopów w domku na działce daje poczucie, że jest się na wakacjach, jednocześnie będąc u siebie.

O czym pamiętać przed postawieniem domku letniskowego? 

Na rynku pojawia się coraz więcej ofert naprawdę tanich domków letniskowych, które kuszą ceną i korzystnymi zdjęciami, jednak na żywo, po złożeniu, ich konstrukcja i jakość zostawia wiele do życzenia. A przecież nie chodzi o to, by nieustannie taki domek remontować i ulepszać, a o to, by postawić go raz, a dobrze, i w nim odpoczywać.

Dlatego warto przede wszystkim sprawdzić producenta wybranego modelu, upewnić się, że jest wiarygodny. Dopytaj także o poziom wilgotności drewna użytego do produkcji (nie powinien być wyższy niż 19%) i sposób w jaki zaimpregnowane zostały deski.

Bardzo ważną kwestią jest też wielkość domku - dobrze to przemyśl. Nie chcesz przecież całego terenu zastawić nową budowlą, ale z drugiej strony, nie warto też stawiać domku, który będzie tak mały, że nie spełni wymogów wygody użytkowania. Zwróć także uwagę na ustawność pomieszczeń wewnątrz, czy wybrany model pomieści wszystko, czego potrzebujesz na urlopie?

Ostatnią kwestią jest zgłoszenie planów w urzędzie. Nie będziemy tu zbytnio rozwijać tego tematu, pamiętaj jednak, że jeśli chcesz postawić na swoim terenie domek letniskowy (nawet bez solidnych fundamentów) na czas dłuższy niż 120 dni, musisz zgłosić to w urzędzie. Ale nie bój się, nie jest to skomplikowane. To czysta formalność.

Sprawdź piękne domki na weekend Wood&Play. 

Renomowany Polski producent architektury ogrodowej Wood&Play w swojej ofercie ma wiele naprawdę ciekawych propozycji domków letniskowych.

Dla mniejszych przestrzeni idealny może okazać się na przykład śliczny drewniany domek Peter.

Ten model charakteryzuje się  modułową konstrukcją, z łatwością więc można dostosowywać jego rozmiar do ilości przestrzeni jaką mamy. Okna wyposażone w starannie wykonane okiennice nadają mu niepowtarzalnego klimatu. Jeśli jednak możesz pozwolić sobie na postawienie większego domku, koniecznie przyjrzyj się bliżej modelom Joanna i Gregor.

Oba te domki prezentują się pięknie, mają dużo okien, są więc bardzo słoneczne i przytulne. Ich komfortowy rozkład sprawia, że często wybierane są przez eleganckie ośrodki wypoczynkowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś właśnie taki domek miał we własnym ogrodzie, lub na działce.

To tylko kilka propozycji z bogatej oferty Wood&Play. Po więcej inspiracji zapraszamy na www.woodandplay.pl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.