Wiadomości z Katowic

Szkolenia i kursy Oracle

  • Dodano: 2019-07-23 09:45

Dynamiczny rozwój technologiczny sprawia, że przedsiębiorstwa muszą dostosowywać swoją kadrę do bezustannie zmieniających się warunków. Nowe rozwiązania bazują bardzo często na całkowicie nowych umiejętnościach, co sprawia, że na rynku pracy brakuje fachowców w danej dziedzinie. Branża IT jest w tym przypadku jedną z najprężniej działających, a nowoczesne technologie pojawiają się najczęściej. Jedną z nich jest innowacja zaproponowana przez firmę Oracle, która zrewolucjonizowała korzystanie i postrzeganie baz danych. Jakie są główne założenia Oracle? Czy warto poznać bliżej tę technologię?

Bazy danych w nowym wydaniu

Firma Oracle postanowiła przedefiniować dotychczasowe używanie baz danych oraz możliwości analizy pozyskanych informacji. Jak wiadomo, duże przedsiębiorstwa często uzależniają swoje decyzje od analizy. Dlatego zapotrzebowanie na pracowników i specjalistów ciągle rośnie. Bazy danych Oracle są obecnie najbardziej wydajnym i najszybszym rozwiązaniem, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności. Dzieje się tak dlatego, że Oracle zaczęło zmiany od samych korzeni. W tej technologii informacje przechowywane i przetwarzane są w chmurze, a nie jak dotychczas - na dysku twardym. Dzięki zastosowaniu "in-memory" szybki dostęp do danych jest połączony z gwarancją bezpieczeństwa. Ale to nie jedyna zmiana. Oracle postanowiło, że dane będą składowane w wierszach i kolumnach jednocześnie. Taki dwuformatowy system daje możliwość analizy informacji, które ciągle napływają w czasie rzeczywistym.

Możliwości dla programistów

Technologia Oracle stosowana jest w Polsce i na świecie. Bazy danych obecne są wszędzie, jednak teraz przedsiębiorstwa wdrażają nowe rozwiązania i poszukują pracowników, którzy specjalizują się w technologii Oracle. Szczególnie pożądani są programiści baz danych oraz analitycy, duże korporacje zatrudniają także menagerów projektu. Dobrze jest właśnie w tym momencie wkroczyć z umiejętnościami poruszania się w bazach danych Oracle, ponieważ popyt jest ogromny, a specjalistów zdecydowanie za mało. Z tego powodu praca jako analityk czy programista jest również bardzo korzystna finansowo, a przy tym istnieje duża szansa na rozwój i międzynarodową karierę. Warto zatem poszerzyć swoje kompetencje, najlepiej ukończyć specjalny kurs, który kończy się otrzymaniem odpowiedniego certyfikatu. Będzie on formalną informacją dla pracodawcy i potwierdzeniem zdobytej wiedzy. Szkolenie Oracle organizowane jest cyklicznie i przewiduje naukę od podstaw. Trzeba zaznaczyć, że nie są one czysto teoretyczne, wręcz przeciwnie - prowadzone są w formie " bootcampu ". Jest to nauka poprzez praktykę, szkolenie, które daje możliwość przejścia przez wiele nietypowych sytuacji i wyćwiczenie swoich umiejętności. Po ukończonym kursie można mieć pewność, że ścieżka kariery stoi otworem. Chcąc zaczerpnąć więcej informacji dotyczących szkoleń, poruszanych zagadnień oraz innych szczegółów warto zajrzeć na stronę www.alx.pl , gdzie przedstawiona jest pełna oferta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.