Wiadomości z Katowic

Ubezpieczenie mieszkania online – szybko i bez kolejek

 • Dodano: 2022-04-14 15:30, aktualizacja: 2022-04-19 11:39

Polisy dzielą się na obowiązkowe i dobrowolne. W przypadku ubezpieczenia mieszkania czy domu najczęściej jest ono fakultatywne, co oznacza, że właściciel nieruchomości sam może zdecydować, czy objąć ją ochroną i w jakim zakresie to zrobić. Polisę zawrzeć możesz także w trybie online.

Przed czym chroni ubezpieczenie mieszkania?

Konstrukcja poszczególnych ofert ubezpieczenia mieszkania lub domu może być różna, tak jak i różne mogą być warianty ochrony do wyboru. Najprostsza polisa chroni mury nieruchomości przed ogniem i innymi zdarzeniami losowymi. Często właśnie ono jest wybierane przez klientów jako ubezpieczenie kredytu hipotecznego.

Niemniej możesz zdecydować się na rozszerzenie zakresu polisy, by jak najlepiej odpowiadała ona Twoim wymaganiom. W UNIQA umożliwiamy klientom wybór pełnej ochrony w ubezpieczeniu domu lub mieszkania, w formule „all risk”. Obejmuje ona ubezpieczenie od wszelkich ryzyk, z wyłączeniem jedynie konkretnych zdarzeń, jakie wskazaliśmy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

Dzięki ubezpieczeniu mieszkania masz możliwość uzyskania świadczenia finansowego w określonej kwocie uzależnionej m.in. od sumy ubezpieczenia, w przypadku niespodziewanych zdarzeń losowych, na przykład pożar, zalanie, uderzenie pioruna czy powódż. Polisa mieszkaniowa zapewni wypłatę pieniędzy na pokrycie szkód majątkowych, jakie doznałeś w swoim domu czy mieszkaniu. Ubezpieczenie dostosować możesz do swoich potrzeb, przez co ochrona może dotyczyć:

 •     murów nieruchomości mieszkalnej,
 •     elementów stałych,
 •     wyposażenia i ruchomości znajdujących się w mieszkaniu.

W UNIQA oferujemy kalkulację składki na ubezpieczenie mieszkania w trybie online. Dowiedz się, ile ona wyniesie.

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania online

Chcąc bez kolejek, szybko i sprawnie wykupić ubezpieczenie mieszkania, możesz posłużyć się kalkulatorem UNIQA. Wpisujesz w nim:

 •     rodzaj ubezpieczanej nieruchomości – mieszkanie, dom lub dom w budowie;
 •     powierzchnię użytkową;
 •     kod pocztowy i dokładny adres nieruchomości;
 •     rok budowy;
 •     czy ściany budynku lub pokrycie dachu wykonane są z elementów palnych;
 •     dodatkowe zabezpieczenia – drzwi antywłamaniowe, lokalny system alarmowy, monitoring lub lokalny nadzór ochrony, umowa z agencją ochrony;
 •     sposób użytkowania nieruchomości – czy ubezpieczony jest jej właścicielem i w niej mieszka, czy ją wynajmuje, jest najemcą, posiada spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, użytkuje nieruchomość na innej podstawie;
 •     informację, czy w miejscu objętym ochroną występują przerwy w zamieszkaniu dłuższe niż 3 miesiące;
 •     liczbę lat bezszkodowej kontynuacji ubezpieczenia mieszkania,
 •     informację, czy w miejscu ubezpieczenia prowadzona jest działalność gospodarcza;
 •     liczbę szkód powodziowych w ostatnich 10 latach;
 •     czy ustanowiona jest cesja na bank.

Na koniec należy wskazać dane kontaktowe ubezpieczającego, by zrealizowana została kalkulacja, a klient mógł wybrać pakiet oraz opcje dodatkowe do ubezpieczenia mieszkania, jakie go interesują. Z tego narzędzia możesz skorzystać tutaj: https://www.uniqa.pl/kalkulator/ubezpieczenie-mieszkanie-i-dom/. 

Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

W zależności od dokonanego wyboru wariantu ubezpieczenia mieszkania możesz objąć ochroną nie tylko mury nieruchomości i stałe elementy, ale także ruchomości znajdujące się w miejscu ubezpieczenia. Wybierasz zakres ochrony, który będzie obejmował również kradzież z włamaniem i określasz wartość elementów stałych czy ruchomości. Ubezpieczając dom, możesz objąć ochroną  również elementy posesji (budynki gospodarcze, obiekty małej architektury). Ryzyko powodzi jest ryzykiem dodatkowym niezależnie od wybranego wariantu.

Dzięki skorzystaniu z opcji zakupu ubezpieczenia mieszkania online nie tylko możesz je uzyskać bez wychodzenia z domu, ale korzystasz też z 15-procentowej zniżki na składkę ubezpieczeniową.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.