Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Ubezpieczenie starszego samochodu - wszystko co musisz wiedzieć

  • Dodano: 2019-11-07 07:00, aktualizacja: 2019-11-07 07:02

Jak powszechnie wiadomo, Polska to kraj, w którym po ulicach jeździ więcej aut używanych niż nowych. Ze względu na średnie zarobki oraz sytuację gospodarczą o wiele częściej decydujemy się na zakup auta “z drugiej ręki” niż z salonu. Jak jednak wygląda ubezpieczenie wiekowego pojazdu? Czy istnieje możliwość wykupienia polisy AC dla samochodu po przejściach? Wszystkiego, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu starszego samochodu, znajdziesz w tym tekście.

Ubezpieczenie starego samochodu - ile to kosztuje?

W tej kwestii jest bardzo dużo zmiennych. Nowe auta są postrzegane przez towarzystwa ubezpieczeniowe jako mniej awaryjne. W związku z tym koszt ubezpieczenia jest łatwiejszy do wyliczenia. W przypadku pojazdów, mających więcej niż 10 lat sytuacja nie jest już taka kolorowa. Najlepszym sposobem na znalezienie solidnej oferty, która nie zrujnuje Twojego portfela, jest porównanie wszystkich możliwości. W innym wypadku możesz podjąć pochopną decyzję, która w perspektywie czasu okaże się niekorzystna pod kątem finansowym. Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://ubezpieczenie24.org/

AC dla samochodu starszego niż 10 lat - czy to możliwe?

Możliwe, ale nie zawsze. Jak wiadomo, AC jest w Polsce ubezpieczeniem dobrowolnym, więc towarzystwa ubezpieczeniowe pozwalają sobie na większą selekcję klientów. O ile samochody niemające więcej niż 10 lat przechodzą przez “weryfikację” bez problemu, o tyle nieco starsze pojazdy mogą napotkać trudności. Sytuację jednak ratuje nasz rynek motoryzacyjny oraz ogromna liczba starych samochodów poruszających się po polskich drogach. Ubezpieczyciele rzadko kiedy odmawiają ubezpieczenia auta, chyba że jest naprawdę wiekowe. W końcu interes musi się zgadzać.

Czy AC dla starszego auta oferuje pełną ochronę?

Tutaj wiele zależy od ubezpieczyciela. W związku z podwyższonym ryzykiem awaryjności oraz ogólnego pogorszenia się stanu technicznego pojazdu wiele firm oferuje AC w okrojonym zakresie ochrony od kradzieży, czy szkody całkowitej. Z kolei, jeśli Twój pojazd ma więcej niż 25 lat, to w świetle prawa jest już zabytkowy i przed ubezpieczeniem będziesz musiał spotkać się z rzeczoznawcą.

Gdzie szukać najlepszego ubezpieczenia?

Możliwości jest kilka. Możesz oczywiście wybrać tradycyjną drogę i szukać najlepszej oferty w tradycyjnych biurach, ale jest to bardzo czasochłonne i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z jednej z ogólnodostępnych porównywarek ubezpieczeń. Wystarczy tylko kilka podstawowych informacji, aby uzyskać dostęp do ofert, które w 100% spełniają Twoje oczekiwania i są dostosowane do stanu technicznego oraz wieku pojazdu. Więcej informacji o możliwościach znalezienia taniego OC znajdziesz na stronie: https://najtaniejuagenta.pl/tanie-oc/.

Podsumowanie

Ubezpieczenie starszego samochodu nie jest czymś niemożliwym, ale sugerujemy sprawdzenie więcej niż jednej oferty. Pamiętaj, że ubezpieczyciele chronią swoje interesy i starają się zminimalizować ryzyko wypłaty odszkodowania. Korzystaj z dostępnych narzędzi i nie podejmuj pochopnych decyzji. W końcu polisa jest bardzo ważna ze względu na nieprzewidywalność tego, co dzieje się na naszych drogach. Lepiej dobrze się ochronić niż potem wydawać majątek na naprawy lub nowe auto.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.