Wiadomości z Katowic

Zabiegi laserowe - sposób na usuwanie przebarwień i odmłodzenie

  • Dodano: 2020-01-31 14:15

Urządzenie laserowe dobrej jakości jest naprawdę wielofunkcyjne. Przykładanie jego głowicy do konkretnego fragmentu ciała, a także dopasowanie odpowiednich parametrów sprawiają, że dzięki niemu można pozbyć się niechcianych zmian widniejących na skórze.

Zabiegi laserowe na przebarwienia

Przebarwienia to nic innego jak plamki pojawiające się na skutek nagromadzenia w jednym miejscu barwnika jakim jest melanina. Może to nastąpić nie tylko na skutek narażenia skóry na działanie promieni słonecznych, ale również przy różnego rodzaju zaburzeniach hormonalnych. Wpływ na powstawanie mają również tendencje genetyczne i terapie lekami. Na szczęście z przebarwieniami mogą poradzić sobie zabiegi laserowe. Światło które generuje urządzenie jest pochłaniane przez skupiska melaniny. Energia odebrana przez barwnik sprawia, że nagromadzenia się rozbijają na mniejsze kawałki. One zostaną samodzielnie usunięte przez organizm. Sam zabieg niestety czasem może przysporzyć ból. Właśnie dlatego lekarze mogą zastosować znieczulenie miejscowe. Po wykonaniu zabiegu przebarwienia ciemnieją. Następnie w przeciągu kilku dni zaczynają się złuszczać. W tym czasie ważne jest by nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych.

Zabiegi laserowe kontra procesy starzenia

Nasza skóra wraz z wiekiem zaczyna tracić zdolność do produkcji dużych ilości kolagenu i elastyny odpowiadających za jędrność. Przez to staje się ona mało sprężysta, a jej powierzchnię zaczynają pokrywać zmarszczki. Wówczas zabiegi laserowe stają się wskazane. Wykonywane przez profesjonalistów np. z http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-cialo/eksmisja-cellulitu/ mogą przynieść bardzo zadowalające rezultaty. Zabieg polega na zaaplikowaniu znieczulenia, a następnie naświetleniu skóry laserem. Takie działanie wpływa na pobudzenie fibroblastów do procesów produkcji kolagenu, a także poprawieniu struktury istniejących już włókien. Zabiegi laserowe wpływające na odmłodzenie dzielą się na mniej i bardziej inwazyjne. Powyżej opisane zostało działanie fotoodmładzania. Jednak nie jest to jedyna proponowana przez salony kosmetyczne metoda.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.