Wiadomości z Katowic

Zabudowa i zadaszenie tarasu

  • Dodano: 2022-05-27 12:45

Zadaszenie tarasu jest niezbędne, aby cieszyć się patio w letnich miesiącach. Zapewnia skuteczną ochronę przed silnym nasłonecznieniem, podmuchami wiatru, opadami deszczu, a nawet i śniegiem. Zadaszenie pełni też rolę dekoracyjną, poprawiając projekt aranżacji zewnętrznej. Istnieje kilka różnych typów zabudów tarasowych, przez co czasami ciężko jest się nam zdecydować na konkretny model. Aby podjąć właściwą decyzję, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów, takich jak: materiał, kształt, wykończenie i rodzaj zabudowy. Wszystko wyjaśniamy w tym artykule.

Jak wybrać zadaszenie tarasu?

Po pierwsze, wybór zadaszenia zależy od warunków klimatycznych w Twoim regionie. Jeśli mieszkasz w szczególnie wietrznym regionie (np. nad morzem), najlepiej wybrać pokrowce z regulowanymi lub zamkniętymi listwami zamiast płótna. Powód jest prosty, tego typu obudowy zapewniają lepszą odporność na podmuchy i łatwo dostosowują się do wymagań użytkowników. Po drugie, zabudowa musi być zbudowana zgodnie z użytymi materiałami. Do wyboru są modele o konstrukcji drewnianej, aluminiowe, PCV, a nawet mieszane.

  • Drewniane zadaszenia tarasów są cenione za swój naturalny i nieco rustykalny design. Można go łatwo wkomponować w ogród - może mieć duży wpływ na estetyczny wygląd Twojego domu. Jest również bardzo odporny na działanie czynników atmosferycznych, pod warunkiem, że jest regularnie konserwowany i pielęgnowany.

  • Obudowy aluminiowe mają wiele zalet. Aluminium jest nie tylko lekkim, wytrzymałym i łatwym w utrzymaniu materiałem, ale ma również nowoczesny wygląd i jest dostępny w szerokiej gamie kolorów. Daje to możliwość indywidualnego dostosowania ostatecznego wyglądu zadaszenia tarasu.

  • PVC to dobra alternatywa dla osób z mniejszym budżetem. Jest niedrogi i wymaga bardzo niewielkiej konserwacji na dłuższą metę. PVC to mocny i trwały materiał, który można dostosować do wszystkich konfiguracji. Ponadto możesz mieszać ze sobą materiały. Najpopularniejsze to drewno, szkło i stopy aluminium. To idealny sposób na osiągnięcie wyjątkowych i oryginalnych rezultatów.

Zabudowa tarasu - co na to przepisy?

Montaż zadaszenia tarasu wymaga przestrzegania określonych norm i przepisów. Aby dowiedzieć się więcej, warto zasięgnąć informacji w przepisach budowlanych, aby zapewnić zgodność konstrukcji, właściwy dobór materiałów i odpowiednie wymiary. W tym kontekście może wymagać wybrania drogiego materiału, szczególnie w obszarach zapewniających ochronę. Przed przystąpieniem do prac należy koniecznie zadeklarować konstrukcję obudowy, niezależnie od wybranego rozmiaru i kształtu. Więcej informacji na temat tego, jakie rozwiązanie będzie najlepsze i najkorzystniejsze cenowo znajdziecie na stronie https://tarasola.pl/blog/trwale-zabudowy-tarasow-co-sie-oplaca/. Dodatkowo pozwolenie na budowę jest wymagane, jeżeli powierzchnia przekracza 20m2 lub wysokość 1m80. Dla ułatwienia zaleca się powierzenie budowy obudowy wyspecjalizowanym firmom. Mają już solidną wiedzę w tej dziedzinie. W większości przypadków zajmą się za Ciebie procedurami prawnymi związanymi z montażem zadaszenia tarasu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.