Wiadomości z Katowic

Zadbaj o siebie!

  • Dodano: 2021-06-22 12:30

Wbrew pozorom, wybór odpowiedniego płynu do higieny intymnej jest kluczowy, w kontekście zachowania czystości i zdrowia stref intymnych. Ich wybór powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. W swoim ofercie posiadamy szeroką gamę produktów, które zaspokoją oczekiwania wielu klientów.

Od czego zależy wybór produktu?

Praktycznie wszystkie płyny do higieny intymnej różnią się od siebie w większym lub mniejszym stopniu składem. Dlatego ich wybór powinien opierać się głownie na okresie życia użytkownika, z tego powodu zaleca się, aby osoby w okresie dojrzewania, połogu, ciąży, menopauzy czy infekcji, stosowały dedykowane temu płyny. W przypadku infekcji, nie bez znaczenia jest określenie jej typu, ponieważ te o podłożu bakteryjnym, wymagają innych środków higienicznych niż grzybiczne.

Te wszystkie czynniki sprawiają, że ciało potrzebuje preparatów o różnym składzie mikro i makroelementów, a także odmiennej wartości pH. W przypadku dobrania nieodpowiedniego preparatu, może dochodzić do podrażnień stref intymnych, lub reakcji alergicznych.

Jaką formę produktu wybrać?

Jeśli chodzi o płyny do higieny intymnej, nie mniej ważne niż wybór odpowiedniego produktu, jest jego formuła. W ofercie dostępne są zarówno żele, pianki jak i mydła, pozwalające na zachowanie odpowiedniej flory bakteryjnej i pH w strefach intymnych. W większości wybór formuły zależy od tego, która jest dla klienta wygodniejsza w użytkowaniu, jednak zwłaszcza w przypadku kobiet w połogu - zaleca się formę pianki. Jest to spowodowane faktem, że piankowe preparaty do higieny intymnej, są z reguły bardzo delikatne i pozwalają na najłatwiejsze aplikowanie produktu, co jest dodatkowym atutem w tym okresie. 

Na jaki skład postawić?

W momencie w którym znamy już nasze potrzeby i zdecydujemy się na konkretną formułę płynu do higieny intymnej, warto zapoznać się ze składem i zdecydować, na jakich składnikach nam najbardziej zależy. Jednym z najbardziej popularnych pozycji we wszelkich preparatach jest aloes, wykazuje on właściwości łagodzące, dlatego świetnie sprawdzi się dla tych, którzy mają problemy z podrażnieniami. Innym ze składników są pałeczki kwasu mlekowego, które zapobiegają nadmiernemu namnażaniu się bakterii i grzybów naturalnie występujących w strefach intymnych. Posiadają go w składzie praktycznie wszystkie płyny do higieny intymnej, jednak ich zwiększona ilość sprawdza się zwłaszcza w tych, przeznaczonych dla osób borykających się z problemami nawracających infekcji grzybicznych i bakteryjnych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Olga

    Używam naturalnych płynów do higieny intymnej, wiem przynajmniej, że dobrze działają i nie uczulają mnie. Do tego mam w łazience deskę myjąca USPA, także w każdej chwili mogę się podmyć. Raz dopadała mnie infekcja intymna i nie chce powtórki z rozrywki. Teraz bardzo mocno zwracam uwagę na higienę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.