Katalog firm

dodaj firmę

Zarząd Transportu Metropolitalnego Katowice

Adres i telefon

ul. Barbary 21a
40-053 Katowice
Godziny otwarcia: 8:00 - 18:00
otwarte
 • Poniedziałek: 8:00 - 18:00
 • Wtorek: 8:00 - 18:00
 • Środa: 8:00 - 18:00
 • Czwartek: 8:00 - 18:00
 • Piątek: 8:00 - 18:00
 • Sobota: 9:00 - 14:00
 • Niedziela: nieczynne

Oferta

Zarząd Transportu Metropolitalnego

Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego w Katowicach powołany został w roku 1991. Podstawą prawną powołania Związku jest Ustawa o samorządzie gminnym z 8 marca 1990 r., która stanowi, że obowiązek organizacji komunikacji miejskiej leży w gestii gmin. Jednocześnie przewiduje również możliwość tworzenia (m.in. w aglomeracjach miejskich) związków międzygminnych.

Obecnie Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego skupia 29 gmin, organizując komunikację na ich terenie oraz do miejscowości ościennych. Korzystając z komunikacji organizowanej przez KZK GOP, pasażer może dotrzeć również do miejscowości, które do związku nie należą, takimi przykładami są np. Tychy czy Mikołów. Zasięg działania Związku obejmuje prawie całą aglomerację katowicką i niektóre obszary z nią sąsiadujące - teren o powierzchni 1,8 tys. km2, zamieszkany przez prawie 2 miliony osób. Z transportu publicznego organizowanego przez Związek codziennie korzysta niemal milion pasażerów.

Obecnie do KZK GOP należą: Katowice, Bytom, Bobrowniki, Będzin, Chełm Śląski, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Gierałtowice, Gliwice, Imielin, Knurów, Lędziny, Mysłowice, Piekary Śląskie, Pilchowice, Psary, Pyskowice, Radzionków, Ruda Śląska, Rudziniec, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Świętochłowice, Wojkowice i Zabrze.

Polecenia i opinie (2)

Dodaj opinię

  Napisali o nas

  123następna »

  Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.