Katalog firm

dodaj firmę

Zarząd Transportu Metropolitalnego Katowice

Adres i telefon

ul. Barbary 21a
40-053 Katowice
Godziny otwarcia: 8:00 - 18:00
 • Poniedziałek: 8:00 - 18:00
 • Wtorek: 8:00 - 18:00
 • Środa: 8:00 - 18:00
 • Czwartek: 8:00 - 18:00
 • Piątek: 8:00 - 18:00
 • Sobota: 9:00 - 14:00
 • Niedziela: nieczynne

Oferta

Zarząd Transportu Metropolitalnego

Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego w Katowicach powołany został w roku 1991. Podstawą prawną powołania Związku jest Ustawa o samorządzie gminnym z 8 marca 1990 r., która stanowi, że obowiązek organizacji komunikacji miejskiej leży w gestii gmin. Jednocześnie przewiduje również możliwość tworzenia (m.in. w aglomeracjach miejskich) związków międzygminnych.

Obecnie Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego skupia 29 gmin, organizując komunikację na ich terenie oraz do miejscowości ościennych. Korzystając z komunikacji organizowanej przez KZK GOP, pasażer może dotrzeć również do miejscowości, które do związku nie należą, takimi przykładami są np. Tychy czy Mikołów. Zasięg działania Związku obejmuje prawie całą aglomerację katowicką i niektóre obszary z nią sąsiadujące - teren o powierzchni 1,8 tys. km2, zamieszkany przez prawie 2 miliony osób. Z transportu publicznego organizowanego przez Związek codziennie korzysta niemal milion pasażerów.

Obecnie do KZK GOP należą: Katowice, Bytom, Bobrowniki, Będzin, Chełm Śląski, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Gierałtowice, Gliwice, Imielin, Knurów, Lędziny, Mysłowice, Piekary Śląskie, Pilchowice, Psary, Pyskowice, Radzionków, Ruda Śląska, Rudziniec, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Świętochłowice, Wojkowice i Zabrze.

Polecenia i opinie (2)

Dodaj opinię
 • Zarząd Transportu Metropolitalnego działa na rzecz poprawnej działalności transportu miejskiego aglomeracji Śląskiej organizując komunikację na ich terenie oraz do miejscowości ościennych. Skuteczność tej komunikacji to pilnowanie rachunku ekonomicznego, skutecznej odpłatności a co zatem idzie zwrotu kosztów eksploatacji i remontów taboru samochodowego. Wielkie znaczenie ma w tej działalności Zarządu ma Wydział Windykacji z Naczelnikiem Tomaszem Żyła, którego osobowość i kultura osobista jest na najwyższym poziomie. Dogłębne i indywidualne podejście do spraw i wyjaśnienie dotyczące dodatkowych opłat np. za (bilet połówkowy) który został skasowany w pośpiechu przez młodego człowieka (syna) na terenie Gliwic jest godne podziwu i naśladowania przez wszystkich pracowników Urzędów w całym Kraju. Gratulacje za wzorowe podejście do sprawy i wdzięczność rodziców jest tu uzasadniona.

  Co byś zmienił w firmie?   Jako uczestnicy i odbiorcy usług transportowych gdzie pośpiech nie jest dobrym doradcą w sprawach regulowania opłaty za przejazd czyli kasowany (prawidłowy bilet) zwracam się do egzekutorów kontrolerów aby nie traktowali wszystkich pasażerów jako notorycznych oszustów czy przestępców.Szczególnie gdy mają do czynienia z zabieganymi i śpieszącymi się młodymi ludźmi. Na etapie obecnej działalności Wydziału Windykacji z Naczelnikiem Tomaszem Żyła należało by tylko pracownikom życzyć dalszej owocnej, dobrej i spokojnej pracy.

  Data skorzystania z usługi:   2020-11-18

 • Zarząd Transportu Metropolitalnego posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Katowic od 2016 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Napisali o nas

123następna »

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.