„Bezpieczny senior” z katowicką Strażą Miejską
Strażniczki Miejskie rozmawiały o zagrożeniach z seniorami – uczestnikami Klubu Seniora w Filii nr 1 Miejskiego Domu Kultury w Szopienicach.
Profilaktyka z katowickimi seniorami
To kolejne działania profilaktyczne na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych. Strażniczki z Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej zaprezentowały zestaw porad o podstawowych zasadach postępowania w wybranych sytuacjach życia codziennego, które pozwolą na uniknięcie, lub przynajmniej ograniczenie najbardziej niebezpiecznych dla nich zagrożeń. Omówiły jesienne tematy ekologiczne, w tym głównie ogrzewanie budynków oraz spalanie śmieci. Każdy z uczestników spotkania otrzymał pamiątkowe upominki.
Inicjatywa spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem ze strony seniorów. Zgromadzeni chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i żywo reagowali na przekazane informacje. Strażnicy miejscy odpowiadali także na liczne pytania seniorów.





![Śląska Manifa 2026 [GALERIA ZDJĘĆ]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/03/slaska-manifa-2026-83.webp)



![Brutalnie pobicie kobiety na Mariackiej w Katowicach [WIDEO]. Policja szuka sprawcy!](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2021/08/897072.informacja.jpg)











Dodaj komentarz