Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

100 000 zł dla OP zainteresowanych Szlakiem Zabytków Technik

  • Dodano: 2018-04-11 09:45

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na zadania publiczne służące wzmacnianiu współpracy obiektów na Szlaku Zabytków Techniki w 2018 r.

Celem konkursu jest wsparcie działań realizowanych przez organizacje pozarządowe, wzmacniających współpracę w ramach sieci tworzonej przez Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego. Działania te muszą się odbywać w co najmniej dwóch obiektach należących do Szlaku.

Przewidziane są dwie edycje konkursu. Termin składania wniosków w pierwszej upływa 20 kwietnia. Jeśli pozostaną wolne środki, odbędzie się druga edycja, nabór do niej potrwa do 31 sierpnia. Na dofinansowanie mogą liczyć wyłącznie projekty, które wpisywać będą się w linie narracyjne Szlaku, którymi są: życie i los robotników, sukcesy i tragedie twórców przemysłowego regionu, nowe życie obiektów poprzemysłowych oraz miasto-maszyna. Na realizację konkursu Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył kwotę 100 tys. zł.

„Najbardziej znany, najpopularniejszy, najciekawszy, najczęściej nagradzany – tak już jest opisywany Szlak Zabytków Techniki. Dla nas to dobra motywacja do dalszej pracy, a dla publiczności do zwiedzania szlakowych obiektów. A jeśli to za mało, to przygotowujemy kolejne atrakcje” – wyjaśnia Henryk Mercik, członek Zarządu Województwa.

Przykładem dobrego wykorzystania możliwości, jakie daje konkurs, był w minionym roku Srebrny Pociąg – wspólna oferta Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz Kolei Śląskich. Jesienią blisko 1000 osób wsiadło w pociąg Kolei Śląskich, przesiadło się na bytomską wąskotorówkę i zwiedziło podziemia tarnogórskiej kopalni.

Szczegóły

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.