Wiadomości z Katowic

28-latka objęta kwarantanną poszła do sklepu na zakupy. Grozi jej wysoka grzywna

  • Dodano: 2020-04-01 08:30, aktualizacja: 2020-04-01 11:13

Wysoka grzywna grozi kobiecie, który zlekceważył zasady obowiązkowej kwarantanny.

Nie było jej w domu podczas niedzielnej kontroli policjantów. Mieszkanka Katowic tłumaczyła, że poszła na chwilę tylko do sklepu. W związku z jej nieodpowiedzialnym zachowaniem o zdarzeniu policjanci powiadomili służby sanitarne.

Niezależnie od tego kobieta odpowie również przed przed sądem


Policjanci codziennie realizują zadania związane ze sprawdzaniem osób przebywających w kwarantannach domowych. Jak dotychczas prawie wszyscy mieszkańcy naszego miasta wykazywali się odpowiedzialnością i stosowali się do obowiązujących zaleceń. Realizowanie przez społeczeństwo wytycznych służb jest niezwykle ważne w kontekście ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, dlatego każdy przypadek niestosowania się do zasad kwarantanny jest drobiazgowo analizowany, a od osób naruszających ten obowiązek, wyciągane są konsekwencje.

Niedzielna kontrola policjantów u mieszkańców Katowic pokazała, że nie wszyscy przestrzegają obowiązujących zaleceń. Kiedy mundurowi wieczorem podjechali pod blok kobiety, jej nie było w domu. Ojciec 28-latki potwierdził, że kobiety nie ma w domu i nie wie gdzie jest. Policjanci nawiązali z kobieta kontakt telefoniczny, która po rozmowie z mundurowymi powróciła do miejsca z mieszkania. Najpierw próbowała przekonać policjantów, że zaszła pomyłka i nie jest ona objęta obowiązkową kwarantanna, a później przyznała, że musiała na chwilę wyjść do sklepu. Funkcjonariusze o zdarzeniu powiadomili służby sanitarne. Kobieta za złamanie obowiązujących odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że za niestosowanie się do zasad kwarantanny grozi grzywna, a za bezpośrednie narażenie innej osoby na zakażenie chorobą zakaźną grozi nawet kara więzienia. Należy również pamiętać, że brak odpowiedzialności w przestrzeganiu kwarantanny może przede wszystkim skutkować rozprzestrzenianiem się epidemii.

Pamiętajmy, że od zdyscyplinowania społeczeństwa w tym trudnym dla wszystkich czasie, zależeć może życie i zdrowie wielu osób. Dlatego nie bagatelizujmy poleceń i wytycznych instytucji państwowych, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. #zostańwdomu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.