Wiadomości z Katowic

40 zarzutów dla seryjnego włamywacza

  • Dodano: 2018-03-22 10:15

Policjanci z Komisariatu Policji VII w Katowicach zakończyli dochodzenie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód w Katowicach przeciwko 32-letniemu włamywaczowi.

Mężczyzna włamywał się do altanek na ogródkach działkowych i kradł m.in. narzędzia, elektronarzędzia, metalowe przedmioty oraz inne drobne przedmioty. Usłyszał łącznie 40 zarzutów. Kilka dni temu prokurator skierował już do sądu akt oskarżenia. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Od sierpnia ub. policjanci  z "siódemki" odnotowali kilkanaście włamań  do altanek na ogródkach działkowych w dzielnicy Załęże. Sprawca kradł najczęściej narzędzia ogrodnicze, elektronarzędzia, elementy metalowe, rowery oraz inne drobne przedmioty. Gromadzone w tych sprawach informacje wskazywały, że przestępstw może dokonywać ta sama osoba. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu VII Policji w Katowicach wytypowali krąg osób, które mogły być potencjalnymi sprawcami przestępstw. Dalsze prowadzone przez policjantów czynności wskazały na konkretną osobę. Okazał się nią 32-latek przebywający obecnie na terenie Katowic. Rabuś został zatrzymany. Usłyszał łącznie 40 zarzutów kradzieży z włamaniem, kradzieży i zniszczenia mienia. Przyznał się on do postawionych zarzutów i poddał dobrowolnie karze. Podejrzany wyjaśnił, że skradzione rzeczy sprzedał przypadkowym osobom lub też w punktach skupu złomu. Kilka dni temu prokurator skierował do sądu akt oskarżenia. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również