Wiadomości z Katowic

41-latek z Sosnowca usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

  • Dodano: 2021-05-25 12:00

41-letni mieszkaniec Sosnowca zatrzymany w sprawie zabójstwa Sebastiana z Katowic przyznał się do winy. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Dziś jego przesłuchanie będzie kontynuowane.


Poszukiwania 11-letniego Sebastiana z Katowic 

W sobotę (22 maja) wieczorem policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zostali powiadomieni o zaginięciu 11-letniego Sebastiana, który nie wrócił do domu po zabawie na pobliskim placu zabaw w dzielnicy Dąbrówka Mała. Natychmiast rozpoczęto jego poszukiwania, do których włączyli się również strażacy z psami do poszukiwań osób, przeczesując wspólnie z policjantami z Katowic i katowickiego oddziału prewencji okolicę miejsca zaginięcia i sąsiednie dzielnice. 

Równocześnie działania operacyjne mające na celu odnalezienie chłopca podjęli również kryminalni z katowickiej jednostki Policji oraz śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 

- Kryminalni ustalili, że za zaginięciem chłopca może stać osoba poruszająca się samochodem marki Ford. Od momentu wytypowania numerów rejestracyjnych pojazdu, policjanci w niespełna 40 minut dotarli do jego właściciela, mimo tego, że nie przebywał w miejscu swojego zameldowania. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Sosnowca - czytamy na stronie Śląskiej Policji. 


Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 11-latka 

Mężczyzna został zatrzymany, a w rozmowie ze śledczymi przyznał się do uprowadzenia, a następnie zabójstwa 11-latka. Wkrótce policjanci odnaleźli na terenie miejsca budowy w Sosnowcu ukryte ciało chłopca. 

- Przez wiele godzin pracowała tam ekipa dochodzeniowo-śledcza z Katowic oraz z katowickiej komendy wojewódzkiej. Stróże prawa pod nadzorem prokuratora skrupulatnie zbierali ślady i wszelkie dowody tego przestępstwa. Zatrzymany w sprawie zabójstwa 41-latek trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce stanie przed obliczem sądu, który podejmie decyzję o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania - czytamy na stronie Śląskiej Policji. 


Mężczyzna przyznał się do winy. Usłyszał zarzuty

Mieszkaniec Sosnowca, który uprowadził i zamordował 11-latka z Katowic, w poniedziałek stanął przed prokuratorem i tam został przesłuchany. Wieczorem poinformowano, że mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, w tym zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej przekazał, że mężczyzna składał bardzo obszerne wyjaśnienia i przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Dla dobra prowadzonego śledztwa nie ujawniono jednak treści jego wyjaśnień. Z tego samego powodu nie podano też treści drugiego zarzutu. 

Prowadzone wczoraj przez kilka godzin przesłuchanie zostało przerwane i dziś będzie kontynuowane. 41-latkowi z Sosnowca grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 12 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.