Wiadomości z Katowic

53-latka mając 2 promile ścięła znak drogowy. Mimo to kobieta kontynuowała jazdę

  • Dodano: 2020-05-05 07:45, aktualizacja: 2020-05-05 08:04

O dość nietypowym zdarzeniu mogą mówić policjanci z katowickiej i mikołowskiej drogówki, którzy w miniony weekend zatrzymali kierującą mercedesem 53-latkę.

Kobieta zwróciła na siebie uwagę innego kierującego, gdyż spod jej pojazdu wystawała metalowa rura. Okazało się, że to część znaku drogowego, który mieszkanka Łazisk Górnych ścięła podczas podróży ulicami Katowic.

Badanie alkomatem wykazało w organizmie kobiety 2 promile alkoholu


Historia tego zdarzenia swój początek ma na terenie Katowic. To w sobotę późnym wieczorem na ulicy Grota Roweckiego doszło do kolizji. Kierująca mercedesem utraciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi ścinając tym samym znak ograniczenia prędkości.

Nie bacząc na spowodowane szkody, kobieta kontynuowała jazdę

Przed godziną 23.00 do dyżurnego mikołowskiej komendy trafiło zgłoszenie świadka, który jadąc za osobowym mercedesem w kierunku centrum Mikołowa, wyraził niepokój co do kierującej tym pojazdem i jej stanu trzeźwości. Zgłaszający poinformował, że do auta przyczepiony jest jakiś metalowy element.

Interwencję podjęli mundurowi z mikołowskiej drogówki. Kierującą mercedesem namierzono i zatrzymano na terenie Łazisk Górnych. 53-letnia kobieta miała w organizmie 2 promile alkoholu, a do podwozia jej auta przyczepiony był element znaku drogowego.

Mieszkanka Łazisk Górnych wkrótce zostanie przesłuchana. Przed sądem odpowie za spowodowanie kolizji oraz jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.