Wiadomości z Katowic

Akcja "Razem zróbmy coś dobrego". Bezdomni w Katowicach otrzymali ciepłe ubrania i posiłki

  • Dodano: 2021-02-17 10:00, aktualizacja: 2023-10-09 15:11

W dniu 16.02 odbyła się akcja „Razem zróbmy coś dobrego”, podczas której rozdawano osobom bezdomnym ciepłe ubrania, koce, kołdry oraz ciepłe posiłki. W planach jest już powtórka.

Akcja „Razem Zróbmy Coś Dobrego” zainicjowana została przez Ekumeniczną Fundację Bethlehem, restaurację „Pierogi Babuni” oraz Straż Miejską. Wspólnie odwiedzali miejsca na terenie Katowic, w których mogą przebywać bezdomni i rozdawali im ciepłe posiłki oraz ciepłą odzież.

Rozdawali ciepłe ubrania, kołdry i koce bezdomnym

Bezdomnym przekazano ciepłe kurtki, szaliki, czapki, kołdry i koce. Ubrania które przekazano potrzebującym pochodziły z Charytatywnego Punktu Pomocy Rzeczowej „Otwarta Szafa” oraz ze zbiórki szalików i czapek zorganizowanej przez Straż Miejską.

Bezdomni w Katowicach otrzymali ciepły posiłek

Każda osoba bezdomna dostała ciepły posiłek, który przygotowany został przez restaurację „Pierogi Babuni”. Prezes Ekumenicznej Fundacji Bethlehem jest bardzo wdzięczny właścicielce restauracji Anicie Mandal, za pomoc na rzecz potrzebujących.

– Pani Anita, mimo lockdownu i obostrzeń, zawsze stara się bardzo pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Zawsze powtarza, że są tacy którym trzeba pomóc i koniec – powiedział ks. Krzysztof Nieciąg,  prezes Ekumenicznej Fundacji Bethlehem w Katowcach.

Pomocy bezdomnym - będzie ciąg dalszy

Jeszcze tego samego dnia fundacja kontynuowała akcję po godzinie 17:00 wraz z „Pierogarnią Babuni”. Rozdawali ciepłą zupę w słoikach, tym których wcześniej nie zastali. Prezes Ekumenicznej Fundacji Bethlehem w rozmowie przyznał, że planuje organizować takie akcje częściej. 

– Myślę że będzie to już stały program pomocy. Może w niedalekiej przyszłości nawet codziennie – powiedział ks. Krzysztof Nieciąg, prezes Ekumenicznej Fundacji Bethlehem w Katowicach.


Źródło: Wioletta Baborska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również