Wiadomości z Katowic

Awanse na stanowiska kierownicze w śląskiej policji

  • Dodano: 2019-02-18 10:45

W katowickiej komendzie wojewódzkiej policji odbyła się dzisiaj uroczystość wręczenia rozkazów personalnych powierzenia obowiązków na stanowiska kierownicze w komendach miejskich, powiatowych oraz komendzie wojewódzkiej.

Podczas spotkania pożegnano także odchodzącego na emeryturę Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Inspektor Karol Fajer żegna się z mundurem po 28 latach służby. Rozkazy i podziękowanie wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak.

Uroczystość związana była ze zmianami na stanowiskach kierowniczych w garnizonie śląskim. Rozkazem personalnym Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach delegował do czasowego pełnienia służby i powierzył pełnienie obowiązków następującym policjantom:

  • podinsp. Dariuszowi Kiedrzynowi na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Lublińcu
  • nadkom. Rafałowi Stańko na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach Śląskich

Obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach zostały natomiast powierzone podinsp. Arturowi Ormanowi. Do czasowego pełnienia służby w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach delegowano natomiast nadkom. Waldemara Wierzyckiego, któremu powierzono pełnienie obowiązków na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Sztab Policji.

Rozkazy podpisał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, a wręczył je Zastępca Komendant Wojewódzkiego Policj iw Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak.

Podczas uroczystości z mundurem pożegnał się Komendant Miejski Policji w Bytomiu insp. Karol Fajer. Szef bytomskiej jednostki odchodzi na emeryturę po 28 latach. Mł. insp. Mariusz Krzystyniak podziękował i przekazał wyrazy uznania za wieloletnią służbę, życząc wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również