Wiadomości z Katowic

Baletowi wybrańcy w Katowicach. The Royal Moscow Ballet przedstawi "Jezioro łabędzie"

  • Dodano: 2021-12-17 13:30

The Royal Moscow Ballet - jeden z najlepszych baletów na świecie, jest grupą składająca się z prawdziwych tanecznych wybrańców. Starannie wyselekcjonowani mistrzowie baletu ze słynnym Anatolym Emelianovem na czele znani są ze swoich produkcji łączących klasykę z nowoczesną myślą. Wyjątkowych tancerzy podziwiać będzie można po raz pierwszy już 3 lutego w Katowicach.

Balet to klasyczna sztuka, która nigdy się nie starzeje

Między innymi dzięki takim artystom jak Anatoly Emelianov oraz The Royal Moscow Ballet, którzy włączając w baletowe przedstawienia inspiracje płynące ze współczesnego świata, tworzą spektakle o zupełnie niepowtarzalnej jakości. Tancerze napędzani chęcią odkrywania nowego i poszerzania swoich zdolności i horyzontów wybierają repertuar baletu, w którym przedstawiają klasyczne dzieła w innowacyjny sposób, a także współczesne opowieści. Wszystko to z zachowaniem pełnego profesjonalizmu.


- Choreograf Anatoly Emelianov jest niezwykle utalentowany z jego nowoczesną wizją artystyczną i współczesnym sposobem myślenia. To naprawdę ogromny plus, że jego balet zbudowany jest na klasycznych fundamentach, lecz w tym samym czasie nie jest dogmatyczny i nie podąża ślepo za tradycją. Naprawdę interesujący jest sposób postrzegania tego mężczyzny, myśli w sposób nowoczesny o miłości i ludzkim życiu. Korona Rosyjskiego Baletu z pewnością nie jest tradycyjna i ma swoją unikalną twarz artystyczną - powiedział Mikhail Lavrovsky, były główny tancerz z Teatru Bolszoj.

Doceniany zespół The Royal Moscow Ballet grywał swoje przedstawienia między innymi w Rosji, USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Izraelu, Japonii, Chinach i wielu innych krajach. Ich celem jest nie tylko dzielenie się swoją rosyjską kulturą, ale również pokazanie, jak piękno sztuki odzwierciedla ludzką duszę. Po blisko dwudziestu latach działalności The Royal Moscow Balet cieszy się świetną renomą i jest jednym z najbardziej cenionych baletów w Rosji i na całym świecie.

The Royal Moscow Ballet wyróżnia się na tle innych grup nie tylko swoją innowacyjną interpretacją baletowych klasyków, ale i mistrzowskim składem tancerzy - absolwentów najlepszych rosyjskich szkół. Wybierając się na ich spektakle należy pamiętać, że tańczący są prawdziwymi wybrańcami: ludźmi o doskonałych warunkach fizycznych i wyjątkowo silnej psychice. Za każdym ich ruchem kryje się nie tylko pasja i miłość do tańca, ale i ogrom wyrzeczeń oraz wieloletnie treningi. Taką sztukę baletową, w najlepszym wydaniu, będzie można podziwiać podczas nadchodzącej trasy The Royal Moscow Ballet w Polsce. Artyści wystąpią w ponadczasowym spektaklu “Jezioro łabędzie” w siedmiu miastach w naszym kraju:

  • 1 lutego 2022 - Klub Wytwórnia Łódź
  • 2 lutego 2022 - Sala Ziemi Poznań
  • 3 lutego 2022 - Miasto Ogrodów Katowice
  • 4 lutego 2022 - ICE Kraków
  • 5 lutego 2022 - Hala Stulecia Wrocław
  • 6 lutego 2022 - Torwar Warszawa
  • 7 lutego 2022 - CSK Lublin

Bilety na spektakle są dostępne na stronie: biletserwis.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.