Wiadomości z Katowic

Beboki dotarły pod Galerię Katowicką. Oto początek Szlaku Beboków

  • Dodano: 2021-10-01 08:00, aktualizacja: 2021-10-01 08:08

Pod Galerią Katowicką na ulicy 3 Maja pojawiły się dwie sympatyczne figurki – to śląskie Beboki, które dotychczas mogliśmy podziwiać tylko na Nikiszowcu. Zostały zaprojektowane przez śląskiego artystę, Grzegorza Chudego.

Śląskie strachy w centrum Katowic

Oficjalne „przywitanie” nowych Beboków odbyło się 29 września pod Galerią Katowicką. W uroczystości udział wzięli dyrektorka Galerii Katowickiej Joanna Bagińska, artysta Grzegorz Chudy oraz prezydent Katowic Marcin Krupa. Beboki, które pojawiły się na ulicy 3 Maja dołączyły do swoich poprzedników, których możemy podziwiać na Nikiszowcu.

Beboków będzie więcej?

Odsłonięte 29 września figurki nie będą ostatnimi na mapie Katowic. Prezydent Miasta Marcin Krupa zapowiedział powstanie tzw. Szlaku Beboków. Sympatyczne figurki będą pełniły rolę przewodników po Katowicach. Można to uznać za nawiązanie do wrocławskich krasnali – oczywiście ze śląskim akcentem! Projekt będzie realizowany już w przyszłym roku.

-Warto wspomnieć, że już w przyszłym roku tradycyjne Straszki Śląskie będą swoistymi przewodnikami po Katowicach w projekcie City Break. Będą miały za zadanie opowiadać o najbardziej charakterystycznych miejscach w mieście, propagować elementy śląskiej tożsamości i wzbogacać ducha regionu. – czytamy na oficjalnym profilu facebookowym prezydenta Katowic, Marcina Krupy.

Wybierz imię dla Beboka!

Śląskie Straszki niestety nie posiadają jeszcze imion – zadanie nazwania sympatycznych Beboków przypadło mieszkańcom! Galeria Katowicka ogłosiła konkurs na imiona dla nowych stałych bywalców ulicy 3 Maja. Propozycje można zgłaszać do 20 października w komentarzu pod postem Galerii Katowickiej. Najlepsze imiona zostaną nagrodzone.

Komentarze (2)    dodaj »

  • ELKA

    Bebok Kuklok jest obok OSP na Dąbrówce Małej.

  • déjà vu

    ino czekac ja je podiwaniom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również