Wiadomości z Katowic

Będzie bezpieczniej na ulicy 1 Maja w rejonie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

  • Dodano: 2020-04-22 09:00

Zmiana w organizacji ruchu oraz doświetlenie poprawią bezpieczeństwo.

W lipcu ubiegłego roku doszło do śmiertelnego wypadku na torowisku tramwajowym wzdłuż ul. 1 Maja na wysokości Uniwersytetu Ekonomicznego. Wraz z Komendą Miejską Policji w Katowicach oraz spółką Tramwaje Śląskie przeprowadziliśmy analizę możliwości miejscowego zawężenia obydwu jezdni ul. 1 Maja oraz wyznaczenia przejść dla pieszych. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach w tym rejonie wdraża nową organizację ruchu, a także zamontuje doświetlenie, które poprawi bezpieczeństwo pieszych.

Celem nowej organizacji ruchu jest skomunikowanie przystanku, tak aby piesi nie poruszali się wzdłuż torowiska i nie przekraczali jezdni w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Pojawią się wyniesione przejścia dla pieszych oraz nowe oświetleniem, na które przeznaczymy 100 tys. zł – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta i dodaje, że samo wdrożenie organizacji ruchu zrealizowane będzie w ramach środków MZUiM Katowice.

Oprócz doświetlenia i przebudowy przejść dla pieszych, zlikwidowany zostanie również chodnik wzdłuż torowiska oraz pojawi się zawężenie jezdni.

Prace już ruszyły i zakończą się do końca maja. W czerwcu natomiast rozpocznie się wdrażanie nowej organizacji ruchu na ul. Panewnickiej, gdzie również nowe rozwiązania mają podnieść bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

W ramach tej inwestycji ponad trzydzieści przejść dla pieszych wzdłuż ul. Panewnickiej zostanie doświetlonych lub wyniesionych. Na doświetlenie przeznaczymy około 200 tys. zł, a pozostałe prace wykonamy siłami własnymi – wyjaśnia Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.