Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

"Bezpieczne wakacje" z dzielnicowymi z Katowic

  • Dodano: 2019-07-05 10:00

Dzielnicowi z osiedla Tysiąclecia w ramach programu „Bezpieczne Wakacje 2019” zorganizowali spotkanie w Komisariacie Policji VII w Katowicach.

W spotkaniu wzięło udział pięćdziesięcioro dzieci z półkolonii organizowanych w Szkole Podstawowej nr 59 im Jana Matejki przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Katowicach.

Dzielnicowi w ramach programu „Bezpieczne Wakacje 2019” spotkali się z młodzieżą, która wakacje spędza na półkoloniach. Policjanci omówili aspekty bezpiecznego zachowania podczas wakacji i korzystania z kąpielisk.

Fachową wiedzą w tej dziedzinie dysponuje dzielnicowy asp. szt. Tomasz Sołtysiak, który oprócz tego że jest ratownikiem wodnym, posiada uprawnienia  instruktora nauki pływania, sternika motorowodnego i żeglarza jachtowego. Po części przepełnionej wiadomościami i informacjami, uczestnikom półkolonii zostały zaprezentowane pomieszczenia komisariatu w tym sala odpraw, miejsce pracy dzielnicowych a także wyposażenie magazynu uzbrojenia, pomieszczenie dla osób zatrzymanych, pokój okazań z tzw. lustrem weneckim. Ponadto dzieci miały możliwość obejrzenia oznakowanego radiowozu oraz poznały podstawy daktyloskopii mogąc osobiście pozostawić własny odcisk palca. Nowe doświadczenie było wspaniałym przeżyciem dla najmłodszych. Spotkanie z policjantami okazało się ogromną atrakcją, które przyniosło wiele uśmiechu. Na koniec spotkania rozdano dzieciom ulotki oraz przedmioty promujące bezpieczeństwo nad wodą Wiążemy nadzieję, że ta wizyta zostanie w pamięci najmłodszych na długi czas.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.