Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Bezpieczny autobus

  • Dodano: 2018-08-06 09:00

Jeśli czeka Cię podróż autokarem możesz przed wyjazdem sprawdzić jego podstawowe dane. Umożliwia to e-usługa oferowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do korzystania ze strony bezpiecznyautobus.gov.pl.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych prowadzi e-usługę, która pozwala każdemu sprawdzić każdy zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu więcej niż 9 osób. Dzięki niej, za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej możemy dowiedzieć się, czy autokar, którym mamy podróżować my lub nasi najbliżsi:

  •     ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC
  •     ma aktualne badanie techniczne oraz jaki był stan licznika pojazdu przy ostatnim przeglądzie,
  •     jak jest nominalna liczba miejsc w danym pojeździe,
  •     czy pojazd figuruje jako wyrejestrowany lub kradziony.

Usługa taka pozwala szybko i wygodnie uzyskać informacje, które mogą wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa w trakcie podróży. Zachęcamy do korzystanie z e-usługi dostępne pod adresem:

bezpiecznyautobus.gov.pl

W Katowicach zostało wyznaczone stałe miejsce kontroli. Miejsce to znajduje się przy ulicy Francuskiej ( parking ulica Francuska a ulica Dolina trzech Stawów- na wysokości ogródków działkowych. Fakt potrzeby kontroli winien być zgłoszony na minimum 3 dni przed jej datą telefonicznie na numer telefonu (032) 200-27-77, faks (032) 200-22-44 lub drogą elektroniczną rd@katowice.ka.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.