Wiadomości z Katowic

Bezpłatny parking w Strefie Kultury?

  • Dodano: 2022-07-27 09:30

W związku z demontażem miasteczka festiwalowego, od 1 sierpnia parking w Strefie Kultury będzie ponownie udostępniony mieszkańcom – tymczasowo bezpłatne.

Komunikat dot. parkingów w Strefie Kultury

Z uwagi na planowane w Strefie Kultury w najbliższych tygodniach liczne wydarzenia, m.in. Red Bull Car Park Drift, Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn, czy Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego, parking będzie często wyłączany z użytkowania. Dlatego do 15 września nie będą pobierane opłaty za postój w Strefie Kultury na terenie parkingów A, B i C.

Niezmiennie, osoby dojeżdżające samochodem do pracy w centrum miasta zachęca się do zostawienia swoich aut przy centrach przesiadkowych oraz do korzystania z komunikacji publicznej. Centra Przesiadkowe Zawodzie oraz Brynów posiadają bezpłatne parkingi, a dojazd tramwajem do centrum miasta zajmuje odpowiednio 10 i 15 minut. W godzinach szczytu, zgodnie z rozkładem jazdy, tramwaje kursują co 5 minut.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Piotr

    Czy UM Katowice, jest w stanie wyegzekwować od KTW II informacje, kiedy zostanie zagospodarowanego jego najniższe otoczenie ? Mam na myśli mini skwer, ona którego część została przekazana w dzierżawie za symboliczne pieniądze przez UM Katowice ? We wrześniu czekają nas MŚ w siatkowce z barierkami przy KTW ??

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.