Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Chcsz się podzielić jedzeniem? Przy "żabie" rusza poświąteczna zbiórka żywności

  • Dodano: 2019-04-23 09:45

W Katowicach przy "żabie" na ulicy Stawowej odbędzie się dzisiaj poświąteczna zbiórka żywności organizowana przez Stowarzyszenie Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom.

Zbiórka jedzenia potrwa od 10:30 do 14:30. Gdzie? Na Stawowej, przy "żabie"

Między godziną 10:30 a 14:30 będzie tam można oddać żywność, której przecież większość z nas i tak nie przeje, a szkoda, żeby się zmarnowała i wylądowała na śmietniku, skoro może przecież wylądować na czymś stole.

Jak informują organizatorzy przy okazji zbiórki można przynosić pieczywo, ciasta nabiał, wędliny, warzywa, owoce, konserwy, ale także ciasta i słodycze, a nawet całe, gotowe dania - innymi słowy wszystko to, co osoby ubogie i bezdomne chętnie przyjmą, a na co same z różnych względów nie mogą sobie pozwolić.

Oczywiście cała zebrana żywność zostanie przekazana najbardziej potrzebującym mieszkańcom Katowic.

Rocznie wyrzucamy 235 kg jedzenia - na osobę!

Z badań przeprowadzonych na potrzeby Federacji Polskich Banków Żywności 42% Polaków wyrzuca żywność, przy czym 35% robi to co najmniej kilka razy w miesiącu. Z kolei badania CBOS wykazały, że statystycznie nad Wisłą marnujemy 235 kg żywności na osobę! Oznaczałoby to, że przeciętnie dziennie do kosza każdy z nas wyrzuca 0,64 kilograma pożywienia.

Jeżeli nauczylibyśmy się dzielić żywnością zamiast ją wyrzucać, wszystkim wyszłoby to na dobre, dlatego zachęcamy do podzielenia się nie tylko w ramach akcji przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Klucz, ale również przez wiele parafii i innych organizacji w całej Polsce.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.