Wiadomości z Katowic

Codzienne Problemy na Katowickich Ulicach: Zwalczanie Niekulturalnego Parkowania

  • Dodano: 2024-06-11 09:45

Rozjeżdżone trawniki, zastawione chodniki i ograniczona widoczność przejść dla pieszych – to niestety pejzaż, który często spotykamy na katowickich ulicach. Niekulturalne parkowanie stało się plagą naszego miasta, dlatego jak co tydzień straż miejska opublikowała zdjęcia nielegalnie zaparkowanych pojazdów, aby przypomnieć o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz skutkach takiego postępowania.

Podsumowanie z okresu 3 - 6 Czerwca 

W minionych dniach straż miejska odnotowała aż 510 interwencji związanych z nieprawidłowościami w ruchu drogowym. Spośród nich aż 242 przypadków stanowiły wykroczenia przeciwko porządkowi w komunikacji. Ponadto, zanotowano 19 przypadków parkowania pojazdów w sposób powodujący niszczenie zieleni publicznej.

Najczęściej Łamane Przepisy

Najwięcej interwencji dotyczyło niestosowania się do znaków zakazu zatrzymania i postoju – 119 przypadków. Kolejnym częstym wykroczeniem było nieprzestrzeganie zakazów parkowania na obszarach przeznaczonych dla pieszych i rowerzystów – od chodników, przez ścieżki rowerowe, aż po przejścia dla pieszych. Zanotowano także 7 przypadków naruszania zakazu ruchu w obu kierunkach oraz 60 przypadków wykroczeń przeciwko innym przepisom prawa o ruchu drogowym.

Śródmieście – Najbardziej Narażona Dzielnica

Najwięcej interwencji strażnicy miejscy przeprowadzili na terenie dzielnicy Śródmieście – 116 przypadków.

Strażnicy przypominają, że wszyscy kierujący samochodami stają się pieszymi, gdy opuszczają pojazd. Dlatego tak istotne jest przestrzeganie przepisów oraz poszanowanie przestrzeni publicznej. Ignorując przepisy, utrudniają życie innym uczestnikom ruchu, niszczą zieleń i zanieczyszczają miasto. Bądźmy odpowiedzialni i postępujmy zgodnie z zasadami bezpieczeństwa drogowego.

Codzienne Problemy na Katowickich Ulicach: Zwalczanie Niekulturalnego Parkowania

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: Straż Miejska Katowice / fot. Straż Miejska Katowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również