Wiadomości z Katowic

Coming Out Day Katowice 2019 [ZDJĘCIA + FILM]

  • Dodano: 2019-10-13 09:30

W Katowicach odbył się w piątek pierwszy Coming Out Day, było tęczowo, było kolorowo, pozytywnie i tanecznie. Byliśmy tam i my!
 

Coming Out Day na katowickim rynku


Nie potrafimy biernie patrzeć na szerzącą się fale nienawiści, dlatego 11 października chcemy zorganizować COMING OUT DAY, aby okazać solidarność z osobami LGBT+. Przygotujemy stoisko - będą tęczowe gadżety, ciasteczka. Będzie fotograf, który zrobi Wam zdjęcie z ramką 'Wspieram Miłość'. 
Coming Out Day uświetni występ Unicorn Angel, natomiast o godzinie 15:00 zatańczymy belgijkę.
- czytaliśmy w zapowiedziach. 


Dotarliśmy na miejsce około godziny 14:00 i choć przy stanowisku Stowarzyszenia Klucz było już wtedy raptem kilka osób (około 11-12 było ponoć kilkadziesiąt), to kolejni uczestnicy wydarzenia z każdą minutą pojawiali się na miejscu. O 15 miał się rozpocząć wspólny taniec - belgijka. 


Dla zwykłego przechodnia - ze względu na odbywający się tuż obok jarmark staroci, niewielki namiot organizatorów mógł pozostać niezauważony. Dopiero gdy podeszło się bliżej, można było usłyszeć muzykę, śmiechy, zobaczyć tęczowe flagi i kolorowo ubranych ludzi, m.in. Unicorn Angel, a także, a może przede wszystkim, porozmawiać z organizatorami i przybyłymi na miejsce sympatykami oraz członkami społeczności LGBT. Rozdawano ulotki, wlepki i sporo innych gadżetów. 


Po co? Coming Out Day upamiętnia marsz społeczności LGBT z roku 1987 roku, który odbył się w Waszyngtonie. Około pół miliona ludzi wyszło wówczas na ulice stolicy USA, aby domagać się uznania ich praw. 

Belgijka na rynku


Około 15:00 rozpoczęła się szybka nauka belgijki, a kiedy uczestnicy jako tako opanowali kroki i utworzyli na rynku całkiem spory okrąg, zabrzmiała muzyka. Nie obyło się bez pomyłek, potknięć (to nie jest taki znów prosty taniec!), ale za to zabawa była przednia. Zobaczcie sami.
 

 
Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również