Wiadomości z Katowic

Coraz większe korki na S86. Rozpoczęły się prace na jezdni w stronę Sosnowca

  • Dodano: 2022-09-30 09:30

To nie lada problem dla kierowców kursujących po drodze S86. W poniedziałek ruszył remont nawierzchni na odcinku między Katowicami i Sosnowcem. I tak spore korki dodatkowo się powiększą. Prace rozpoczęły się również po drugiej stronie jezdni.

Potężne korki na S86, która łączy Katowice z Sosnowcem pojawiły się w poniedziałek. Roboty drogowe polegają na wymianie nawierzchni na odcinku 6 kilometrów, co wymaga zwężenia jezdni w obu kierunkach do dwóch pasów ruchu.

Najpierw zdecydowano o przesunięciu ruchu na prawy pas i stworzeniu awaryjnego na jezdni w kierunku z Sosnowca do Katowic. Od poniedziałku 26 września konieczne było wdrożenie zakazu wyprzedzania przez autobusy i samochody ciężarowe, a także ograniczenie prędkości do 60 km/h. Z pasów lewego i środkowego usunięto zużytą już pokrywę jezdni, zakończyło się też frezowanie nawierzchni.

Kolejne korki na S86. Remont nawierzchni po obu stronach drogi

W czwartek, dzień przed terminem zaczął się remont na odcinku z Katowic do Sosnowca i wprowadzono na nim identyczną organizację ruchu. Utrudnienia w ruchu, a przez to kolejne korki rozpoczęły się po południu. Robotnicy rozpoczęli frezowanie lewego i środkowego pasa jezdni, a wymiana nawierzchni pasów lewego i środkowego w obu kierunkach ma zamknąć się do połowy października.

Gdy zakończą się prace po tej stronie, pracownicy drogowi przeniosą się na wyremontowane części jezdni, aby móc rozpocząć remont na prawym i awaryjnym pasie po obu stronach drogi. Cała inwestycja ma zostać zakończona w połowie listopada tego roku.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Hans

    Przecież mieszańce z sosnowsi mogą sobie znaleźć pracę na miejscu, w zagłąbiu. Nikt ich przecież nie zmusza do dojazdów do tego znienawidzonego ślunska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również