Wiadomości z Katowic

GDDKiA rozpoczyna prace na S86 między Katowicami a Sosnowcem

  • Dodano: 2022-09-21 09:15

Na 26 września zaplanowano rozpoczęcie remontu nawierzchni drogi ekspresowej S86 pomiędzy Sosnowcem a Katowicami.ŻPodczas trwania remontu użytkownicy drogi do dyspozycji będą mieli po dwa pasy w każdym z kierunków.

Utrudnienia dla kierowców

Remont rozpoczęty zostanie od zawężenia dwóch pasów ruchu (lewego i środkowego) na obu jezdniach przy pozostawieniu dwóch pasów w każdym z kierunków. Szerokość lewego pasa ruchu będzie wynosić 2,75 m a prawego 3 m. Włączenie do drogi ekspresowej drogami dochodzącymi i łącznicami będą odbywać się z wykorzystaniem linii zatrzymania oraz znaku STOP. W czasie remontu wprowadzony zostanie limit prędkości do 60 km/h oraz zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe oraz autobusy. 

Prace zostaną rozpoczęte frezowaniem nawierzchni na odcinku Sosnowiec (rejon węzła przy Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Barbary w Sosnowcu) - Katowice (rejon sklepu IKEA). Po rozbiórce warstwy ścieralnej na odcinku Sosnowiec - Katowice, rozpocznie się frezowanie odcinka Katowice - Sosnowiec. Z uwagi na przewidywane utrudnienia frezowanie będzie odbywało się w porze dziennej i nocnej.  

Po zakończeniu tego etapu robót ruch zostanie przeniesiony na wyremontowane pasy jezdni, a następnie rozpocznie się remont pasa prawego i awaryjnego. W trakcie realizacji tego etapu również użytkownicy drogi będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w każdym z kierunków. Szerokość pasa lewego będzie wynosiła 3,5 m a środkowego 3,25 m. Zakończenie remontu tego odcinka powinno nastąpić do 15 listopada br.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również