Wiadomości z Katowic

Do Katowic przyjechał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

  • Dodano: 2022-11-20 15:00

W sobotę, 19 listopada, do województwa śląskiego przyjechał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Najpierw prezes PiS odwiedził Muzeum Śląskie. 

Wraz z Jarosławem Kaczyńskim na sali pojawił się premier Mateusz Morawiecki. Na miejscu byli także przedstawiciele władz wojewódzkich na czele z wojewodą Jarosławem Wieczorkiem, a także przedstawiciele partii rządzącej - europarlamentarzyści, senatorzy, posłowie i miejscy radni. Obecni byli m.in. Paweł Jabłoński, Dorota Tobiszowska, Marek Wesoły, Bolesław Piecha, Bożena Borys-Szopa, Danuta Nowicka oraz Jadwiga Wiśniewska.

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Katowicach

Podczas swojego godzinnego przemówienia poruszał między innymi kwestie umowy społecznej w sprawie wygaszania kopalń na Śląsku.

- W obecnej sytuacji trzeba zadać sobie pytanie, czy zapowiedź likwidacji górnictwa do 2049 r. jest aktualna? Trzeba nad tym mocno się zastanowić, bo dobra sytuacja kraju jest wtedy, gdy ma własne surowce energetyczne. Śląsk ma wspaniałą tradycję ciężkiej pracy. Mamy plan, aby Śląsk był nowoczesnym regionem, który będzie miał duże ośrodki rozwojowe. Porozumienie z 2021 r. daje możliwość stworzenia Funduszu Restrukturyzacji Śląska - ustawa o jego stworzeniu 12 listopada trafiła do Sejmu - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Katowicach.

Przypomnijmy, że prezes PiS-u Jarosława Kaczyński ostatnio podpadł górnikom, mówiąc, że "nie można w ramach gospodarki rynkowej utrzymywać kopalń, które przynoszą stałe straty" oraz że "węgiel ze Śląska jest w tej chwili średniej jakości". Te słowa wywołały wściekłość na Śląsku.

Prezes PiS przemawiał ponad godzinę 

Jarosław Kaczyński mówił między innymi o wojnie w Ukrainie, a także polityce zagranicznej. Podsumował również to, co do tej pory udało się rządowi Zjednoczonej Prawicy. 

Przed przejęciem przez nas władzy było wiele patologii w III RP - główną było rabowanie państwa. My zgromadziliśmy ogromne środki, które pozwoliły na przywrócenie godności polskim rodzinom. W tym roku na programy społeczne przekażemy około 80 mld zł. Ale wcześniej uderzano w godność rodzin, strzelano do górników. My wprowadziliśmy program 500 Plus. Podwoiliśmy wydatki na służbę zdrowia - zaznaczył prezes PiS.

W trakcie wystąpienia Jarosław Kaczyński mówił także o zbliżających się wyborach parlamentarnych. Stwierdził, że tak ważnych wyborów nie było od 1989 roku i że Prawo i Sprawiedliwość wyjdzie z nich zwycięsko. Po spotkaniu w Katowicach udał się do Jastrzębia-Zdroju.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Lord

    Dawaj dziadku dalej, czym więcej gadasz tym mniejsze poparcie ma twoja złodziejska partia. Czekamy na więcej starcze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również