Wiadomości z Katowic

[ZDJĘCIA] Wystartował Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 na katowickim rynku

  • Dodano: 2022-11-19 19:15

Lodowisko, młyńskie koło, 80 stoisk na płycie katowickiego rynku, 14-metrowa choinka – to znak, że Katowice przygotowują się do świąt. Jarmark Bożonarodzeniowy to już tradycja, która przyciąga tłumy do centrum miasta.

80 budek już stoi na katowickim Rynku, a przy ul. Mickiewicza gotowe jest lodowisko. W przestrzeni Rynku pojawiły się też świąteczne ozdoby. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik, więc możemy ogłosić, że tegoroczna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego ruszyła. Będzie to okazja, by poczuć klimat zbliżających się świąt. Na płycie Rynku stoi  już świąteczne drzewko – to 14-metrowy świerk, który przyjechał do nas z Orzesza. Uroczyste uruchomienie światełek na choince odbędzie się na początku grudnia – wyjaśnia Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Na jarmarkowych stoiskach pojawiły się unikatowe wyroby i wiele pysznych produktów. To m.in. szklane bombki z częstochowskiej manufaktury, ceramiczne kwiatki, bombki i grzybki z węgierskiej manufaktury z Budapesztu. Goście Jarmarku od samego początku zajadali się podpłomykach alzackimi, owocami w czekoladzie, langoszami, churrosami, kurtoszami, prażonymi orzeszkami, pieczonymi kartoflami. W ofercie również bigos z dziczyzny, pierogi, żurek, fasolka, bogracz, barszcz czerwony, pajda ze smalcem, herbata zimowa, śląskie nalewki, grzane wino, likiery, poncze a także herbaty i kawy z całego świata.

Pięć budek stanowiło będzie tak zwaną Strefę Ukraińską. Prowadzą je osoby, które dotychczas wystawiały swoją ofertę na jarmarku we Lwowie. Z racji tego, że ściśle współpracujemy ze Lwowem, w którym także trwa wojna zaprosiliśmy je do Katowic – mówi Ewa Lipka, zastępca naczelnika wydziału komunikacji społecznej.

Prawdziwie świąteczna atmosfera na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Jarmark to nie tylko interesujące stoiska z niebanalnymi produktami, ale również wydarzenia towarzyszące – to koncerty na żywo i pokazy. W piątek zagrali DJ Mateo i Party Brothers. Już 9 grudnia na katowiczan czekać będzie Parada Mikołajkowa, która rozpocznie się o 18.00 – start spod Kościoła Mariackiego.

Wizyta na jarmarku również możliwość skorzystania z szeregu atrakcji. Wiktoriańska karuzela, bożonarodzeniowa szopka wykonana ze słomy, drewniany pociąg, do którego będzie można wejść, by pooglądać sceny z polskich bajek. Nowością w tym roku jest Mini Park Świateł. To bezpłatna atrakcja w postaci rozświetlonych figur bożonarodzeniowych.

Przy ul. Mickiewicza pojawiło się lodowisko o wymiarach 10 na 40 metrów, tuż obok Skarbka. Obsługą zajęli się pracownicy MOSiR-u. Osoby posiadające łyżwy mogą skorzystać ze ślizgawki bezpłatne, na miejscu jest również wypożyczalnia sprzętu. Tegoroczna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego potrwa do 9 stycznia 2023 roku.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mery Krysmas SK

    Nie wyobrażam sobie tego czasu bez Jarmarku.Odwiedziłam go wczoraj,po południu i był taki tłum że nie pozostało mi nic innego jak "luknąć" i wrócić do domu, z postanowieniem odwiedzenia w tygodniu.Oferta ciekawa, która może zakręcić w głowie.Zalecam zdrowy rozsądek lub wór pieniedzy... Fajne miejsce fajna oferta,fajny czas.W tym roku słychać przeważnie język Ukraiński, jest śmiech , radość i być może chwila spokoju dla tych ludzi.Mam nadzieje ze za rok będą u siebie już na własnym Jarmarku gdzie będzie pokój ,spokój i wszyscy odetchną z ulgą ,po koszmarze wojny .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również