Wiadomości z Katowic

Dodatkowe pieniądze na aktywizację bezrobotnych

  • Dodano: 2011-07-12 08:45, aktualizacja: 2011-07-12 09:00

Województwo Śląskie pozyskało kolejne środki z rezerwy Ministerstwa Pracy na dofinansowanie programów służących aktywizacji osób bezrobotnych.

Jak informuje Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, uruchomione środki na realizację programów specjalnych w łącznej wysokości 7,8 mln zł otrzymają cztery powiatowe urzędy pracy z naszego regionu: Kłobuck, Tarnowskie Góry, Będzin i Częstochowa.

Dodatkowo na programy zwiększające aktywność zawodową osób z grupy 45/50 plus przyznano ok. 2,1 mln zł dla sześciu powiatowych urzędów pracy: w Lublińcu, Pszczynie, Rybniku, Będzinie, Bytomiu i Dąbrowie Górniczej.

Jednocześnie na bieżąco wypłacane są środki w ramach wniosków składanych przez powiatowe urzędy pracy bezpośrednio do ministerstwa. W ostatnim czasie fundusze na realizację własnych programów otrzymały urzędy pracy w Rybniku (na aktywizację zawodową osób w wieku 45/50 plus oraz dla zwolnionych z przyczyn niedotyczących pracodawcy), Lublińcu (dla osób bezrobotnych z terenów dotkniętych klęską żywiołową), Pszczynie oraz Siemianowicach Śląskich (dla zwolnionych z przyczyn niedotyczących pracodawcy).

Przypomnijmy, że w lutym tego roku po spotkaniu Marszałka Adama Matusiewicza z minister Czesławą Ostrowską Sejmik Województwa podjął uchwałę, w której zaapelował do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Finansów o zwiększenie środków z Funduszu Pracy na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu. Wówczas padła obietnica o przyznaniu dodatkowych środków z Funduszu Pracy, stanowiących rezerwę ministra na programy specjalne i aktywizacyjne, które powinny być dostępne w połowie roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również