Wiadomości z Katowic

Dzielnicowi odwiedzili katowickie szkoły

  • Dodano: 2023-01-23 07:00, aktualizacja: 2023-01-23 07:04

Bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw, zasady prawidłowego zachowania się na stokach to tematy spotkania katowickich dzielnicowych z uczniami szkół w naszym mieście. Podczas jednego ze spotkań, uatrakcyjniając organizowany przez placówkę event dnia babci i dziadka dzielnicowi mieli możliwość porozmawiania także z seniorami.

Dzielnicowi o bezpieczeństwie w czasie ferii

Katowiccy dzielnicowi przed feriami przekazali wskazówki najmłodszym jak bezpieczenie spędzić ten radosny czas. W ramach kampanii informacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" policjanci przypomnieli o zasadach bezpiecznego zachowania w trakcie zimowych ferii. Funkcjonariusze przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte akweny, ale również o tym, jak należy się zachować w przypadku załamania się tafli lodu. Jak być widocznym po zmroku i gdzie najlepiej wybrać się na łyżwy oraz wiele innych przydatnych wskazówek dla bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego miasta. A wszystko w miłej atmosferze i w towarzystwie Sznupka, który zyskał sympatię dzieciaków.

W ramach jednego z sptkań dzielnicowi i Sznupek uatrkcyjnili spotkanie z seniorami, włączając się w organizowany przez placówkę dzień babci i dziadka. To była świetna okazja, żeby przypomnieć o bezpiecznych feriach także seniorom.

W ramach spotkania nie zabrakło również kilku słów na temat udzielania pierwszej pomocy. Najmłodszym przypomniano numer alarmowy oraz omawiano jak wezwać pomoc.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również