Wiadomości z Katowic

Fałszywy ładunek wybuchowy w Katowicach. Jastrzębianin odpowie za swój "żart"!

  • Dodano: 2023-10-19 11:45

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który powiadomił o rzekomym ładunku wybuchowym na jednej z Hali Widowiskowej w Katowicach. W wyniku szybkiej reakcji i podjętych przez jastrzębskich policjantów działań mężczyzna został ustalony i zatrzymany. Teraz odpowie przed sądem.

Jastrzębianin zgłosił fałszywą bombę

W poniedziałek około godziny 17:30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju otrzymał zgłoszenie, że na numer alarmowy 112 wpłynęła wiadomość e-mail, iż na jednej z Hali Widowiskowej w Katowicach zostanie podłożony ładunek pirotechniczny.

Godzinę zajęło jastrzębskim stróżom prawa zatrzymanie 38-latka. W toku podjętych czynności przez policjantów ustalono adres, gdzie może przebywać autor przesłanej wiadomości. W chwili zatrzymania mężczyzna nie odpowiadał na zadawane pytania, kontakt z nim był utrudniony. W trakcie przeszukania nie ujawniono żadnych niebezpiecznych ładunków, jednakże zabezpieczono środki narkotyczne. Jastrzębianin usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu, które zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności oraz posiadania środków odurzających. Dzisiaj został doprowadzony do prokuratury. Oskarżyciel objął podejrzanego policyjnym dozorem, zobowiązując go do stawiennictwa w jastrzębskiej jednostce dwa razy w tygodniu.

Policjanci przestrzegają przed takimi ”żartami” i przypominają o konsekwencjach prawnych. Zgodnie z art. 224a kodeksu karnego, kto, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób, lub mieniu w znacznych rozmiarach, lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Wideo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również