Wiadomości z Katowic

[FOTO] Dziś ostatni dzień 15. Jarmarku na Nikiszu! Co przygotowali wystawcy?

  • Dodano: 2022-12-11 13:45

Drugi weekend grudnia w Katowicach stanął pod znakiem Jarmarku na Nikiszu. To od lat jeden z najchętniej odwiedzanych świątecznych targów. Na Nikiszowcu można skorzystać z oferty 170 wystawców. Do tego występy, koncerty czy tradycyjna karuzela.

Do niedzielnego popołudnia na Nikiszowcu można zaopatrzyć się w unikatowe rękodzieło, sztukę użytkową, a także wytwarzana tradycyjnymi metodami żywność dzięki strefie gastronomicznej. Czas spędzony na Jarmarku umilają występy artystyczne, możliwość przejażdżki  i wiele innych atrakcji.

Organizatorzy z blisko 300 zgłoszeń wytypowali 170 wystawców niemal z całej Polski, którzy przygotowali unikalną ofertę. Na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Nikiszowcu pojawiło się sporo stoisk m.in. z artystyczna i użytkową ceramiką – i typowo świąteczną, ale również taką, która świetnie nada się na prezenty dla bliskich. Można znaleźć również unikalne świąteczne ozdoby, w tym m.in. ręcznie malowane bombki. Jak co roku mamy sporo z ubraniami, domowymi tekstyliami, ozdobami, torebkami i dodatkami, w tym z biżuterią. Nieodzowne są również typowo śląskie akcenty jak słynne Beboki.  

15. Jarmark na Nikiszu przyciąga tłumy!

Zachęca oferta gastronomiczna, a grzane wino to must-have na Nikiszu. Najmłodsi z pewnością skuszą się na kakao z piankami (a dorośli na te z wiśniówką). Można spróbować śląskiego żuru, zjeść czerwony barszcz z pielmieni, zjeść sznitę z tustym i nie tylko. Zabrać ze sobą można wędzone ryby i wędliny, masę naturalnych produktów, w tym miody, syropy, nalewki, przyprawy, ale też pierniki czy ciasta.

W niedzielę będzie można posłuchać Orkiestry KWK „Wieczorek”, a także Katovody, Chóru Mieszanego Ogniwo i występów Zespołu NIE Rozgrzewającego. O 18.15 Koncert Światła (kościół św. Anny w Nikiszowcu), a jarmark zakończy występ Postmana – ukraińskiego muzyka, multiinstrumentalisty i songwritera.

My zawitaliśmy na Jarmark na Nikiszowcu w sobotę – zobaczcie naszą fotorelację.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również