Wiadomości z Katowic

[FOTO] Juwenalia Śląskie 2022 za nami! Zobaczcie jak wyglądał ten trzydniowy festiwal

  • Dodano: 2022-05-30 20:45

Po pandemicznym przestoju powróciła największa studencka impreza muzyczna. W czwartek, piątek i sobotę w Katowickim Parku Leśnym odbyło się kilkanaście koncertów. Oto jak prezentowały się Juwenalia Śląskie.

Wielki powrót festiwalu!

Juwenalia Śląskie ponownie odbyły się w Katowicach i przez trzy dni stały się miejscem zabawy kilku tysięcy fanów muzyki. Same Juwenalia poprzedził korowód studencki, który odbył się we wtorek 24.05. Setki przebranych w różne stroju studentów przemaszerowało ulicami miasta. Cały pochód zakończył symboliczny gest rozpoczynający Juwenalia. Studentom wręczono klucze do Katowic i oddano kontrolę nad miastem.

Dzień Pierwszy

Czwartek upłynął w mocniejszych, rockowo-folkowych dźwiękach. Imprezę na głównej scenie otworzył zwycięzca Przeglądu Kapel Studenckich - F3NY. Następnie zaprezentował się WALUŚKRAKSAKRYZYS i Kwiat Jabłoni. Dzień Pierwszy zakończył koncert ARS Latrans Orchestra.

Dzień Drugi

W piątek na scenie pojawiały się gwiazdy hip-hopu. Od początku drugiego dnia ochrona imprezy wzmocniła rzetelność przeszukiwania festiwalowiczów, obawiając się ewentualnego wniesienia na teren koncertów przedmiotów niedozwolonych i alkoholu. Pogoda od samego początku nie zachęcała, ale mimo to koncert dali: Ferbi NTE, Kartky, Paluch, Sarius i Guzior. Warto dodać, że na drugiej, małej scenie Red Bulla wystąpiła DJ-ka - Zuza Ok, dziennikarka Newonce.

Dzień Trzeci

Sobota ponownie powitała imprezowiczów deszczową pogodą, ale to nie przeszkodziło w zaprezentowaniu się kolejnym gwiazdom. Tego dnia na scenie wystąpili: Organek, Mery Spolsky, Karaś/Rogucki, Tymek i Maya Krav. Na scenie RedBulla tego dnia zaprezentowało się najwięcej dj-ów: Petza, Warfi, Holoe, B2B oraz Shhron.

Juwenalia Śląskie - ciekawa impreza czy dewastacja terenów zielonych?

Wśród społeczności Katowiczan toczą się spory o to, czy Katowicki Park Leśny to aby na pewno dobre miejsce na organizację tego typu imprez. Jest to teren zielony, a sam festiwal odbywał się w dużej mierze na trawnikach. Impreza była oddzielona barierkami od części parku, ale to nie wystarczyło i zniszczeniu uległ jeden z pomników znajdujący się na terenie Parku Leśnego. W tej sprawie trwa już dochodzenie. Inną kwestią jest ilość odpadów, jakie generuje tego typu impreza. Choć na terenie całego festiwalu postawiono wiele śmietników, to i tak można było znaleźć sterty papierów, butelek i puszek. Nie zmienia to faktu, że Juwenalia Śląskie ponownie przyciągnęły wielu ludzi. Odbyły się koncerty z różnych gatunków muzycznych, a same Juwenalia są uznawane za nieodłączny element studenckiego życia i cieszą się ogromną popularnością.


Źródło: Julia Noworzyn

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również