Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

[FOTO] Pobiegli dla zdrowia i onkologii na Ceglanej

  • Dodano: 2018-09-23 10:00

Chłód i wiatr nie przeszkodził setkom uczestników biegu „Ubiegamy się o zdrowie”, który miał miejsce w sobotnie przedpołudnie w Dolinie 3 Stawów. Wydarzeniu sportowemu towarzyszyło wiele atrakcji związanych z profilaktyką zdrowotną.

Ponad blisko 300 biegaczy i chodziarzy wzięło udział w promującej zdrowie imprezie sportowej „UBiegamy sie o Zdrowie2 #OnkologiaNaCeglanej”. Bieg na 5 i 10 km, a także marsz Nordic Walking chwilę po 11:00 uroczyście wystartował dyrektor UCK, mgr Tomasz Kajor. W rywalizacji sportowej wzięli udział biegacze z całego województwa i nie tylko – zarówno młodzi, jak i osoby w sile wieku. Na trasie zobaczyliśmy biegające pary, grupy dopingujących się wzajemnie przyjaciół, a także psiaki, które z werwą towarzyszyły swoim właścicielkom. Po 13:00 w osobnym biegu wzięły udział dzieci i osoby nastoletnie.

Bieg na 5 km wygrał weteran biegów w województwie śląskim – Aleksander Zięba ze Strzyżowic z czasem 17:11, drugi na mecie był Leszek Pstraś, reprezentujący PARKRUN Katowice (czas 18:04), a trzeci Krzysztof Paliga z Uniwersytetu Śląskiego (czas 18:36). Wśród pań wygrała Barbara Żakowiecka z Katowic (czas 19:49), drugie miejsce zajęła Katarzyna Bzdyk, reprezentująca PARKRUN Katowice (czas 21:15), a trzecie Roksana Kolonko ze SPEED TEAM Brzeszcze (czas 21:54).

Bieg na 10 km wygrał tyszanin, Szymon Skowroński z czasem 41:09, drugi czas – 42:45 – uzyskał Piotr Świdergoł z Katowic, reprezentujący RODZINKA RUN TEAM, a trzeci – 42:55 – Zbigniew Stefański z Libiąża. Pierwszą kobietą na mecie była Barbara Gos z Mysłowic (czas 43:43), drugą Inna Kharytynych z Będzina (czas 46:15), a trzecią Dominika Podemska-Rejdych z Tychów (czas 48:16).

Marsz Nordic Walking wygrał Paweł Słupianek z Katowic, reprezentujący LECYMY DURŚ (czas 31:35), drugi na mecie był Tomek Boroń z Tychów, reprezentujący RUNHOGS Tychy (czas 33:38), a trzeci Czesław Błaszczyk z Katowic (czas 34:38). Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Dorota Bagińska z Sławkowa, reprezentująca SŁAWKOWSKIE WŁÓCZY-KIJE (czas 33:37), drugie Agnieszka Kania z Łazisk Górnych (czas 35:05), a trzecie Agnieszka Gros z Katowic (czas 35:31).

Chętni mieli okazję przeprowadzić szereg bezpłatnych badań, m.in. mammografię, badanie wzroku dzieci i dorosłych, badanie znamion dermatoskopem, badanie ciśnienia i poziomu cukru we krwi, a także skorzystać z porad dietetyka i fizjoterapeuty.
Wydarzeniu towarzyszyła Fundacja Iskierka z "JedzOnko" oraz atrakcjami dla najmłodszych. Przeprowadzona została także zbiórka krwi oraz potencjalnych dawców szpiku z Fundacja DKMS. Oprócz tego pokazy ratownictwa medycznego i zawody psów ratowniczych.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Nu-Med, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach, Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Katowice, Gamma Knife Katowice, Instytut Regionalny w Katowicach, Miasto Katowice i Fundacja Iskierka.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.