Wiadomości z Katowic

Funkcjonariusze KAS skontrolowali przewoźników Taxi. Przeprowadzono 106 kontroli!

  • Dodano: 2023-08-25 10:45

 Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach od 1 czerwca do 18 sierpnia br. przeprowadzili szereg kontroli transportu drogowego wykonywanego pojazdami typu taksówka.

Kontrola przewoźników Taxi na Śląsku

Czynności przeprowadzone były na terenie Katowic, Pszczyny, Pawłowic, Raciborza, Rybnika, Zabrza, Gliwic, Wodzisławia Śląskiego, Jastrzębia-Zdroju, Żor i Bielska-Białej.

Mundurowi ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego i inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego weryfikowali dokumenty kierujących, w szczególności: licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny.

W wyniku przeprowadzanych 106 kontroli taksówek stwierdzono tylko 5 naruszeń. Trzy z nich dotyczyły braku badań technicznych, a w dwóch przypadkach kierowcy nie posiadali dokumentów wymaganych przez ustawę o transporcie drogowym.

Efekt wspólnych działań funkcjonariuszy i inspektorów spotkał się z pozytywnym odbiorem przez kontrolowanych kierowców. Docenili oni ochronę ich rynku pracy przed nieuczciwą konkurencją. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również