Wiadomości z Katowic

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka wprowadza zakaz odwiedzin pacjentów!

  • Dodano: 2020-03-05 10:45

Kolejny zakaz odwiedzin w śląskim szpitalu. Tym razem w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Panika przed koronawirusem! TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach do odwołania wprowadzony został zakaz odwiedzin pacjentów na wszystkich oddziałach szpitala. Ma to oczywiście związek z zagrożeniem koronawirusem i postawieniem w stan podwyższonej gotowości szpitala przez wojewodę śląskiego.

Zakaz nie dotyczy opiekunów pacjentów hospitalizowanych w GCZD, którzy przebywają z nimi stale w szpitalu (jedna osoba do jednego pacjenta). Nie dotyczy też matki lub ojca dziecka leczonego w szpitalu na czas jego karmienia lub kangurowania.

Epidemia koronawirusa: Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka wprowadza zakaz odwiedzin pacjentów! (fot.GCZD)

Epidemia koronawirusa: Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka wprowadza zakaz odwiedzin pacjentów! (fot.GCZD)

Na Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka, decyzją wojewody śląskiego z dn. 28 lutego 2020 r., nałożony został obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości w celu przyjęcia osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Tym samym szpital zdecydował o przełożeniu zaplanowanego na 21 marca 2020 r. Dnia Otwartego Oddziału Położnictwa i Perinatologii. Impreza odbędzie się w późniejszym terminie.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II (GCZD) to jeden z największych szpitali dziecięcych w Polsce. W GCZD funkcjonują 24 poradnie specjalistyczne oraz 18 oddziałów szpitalnych, na bazie których działa 8 klinik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Rocznie placówka przyjmuje ok. 17 tysięcy pacjentów na oddziały szpitalne, udziela 60 tys. specjalistycznych porad ambulatoryjnych i 35 tys. świadczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.


W GCZD, które jest szpitalem klinicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, realizowany jest kompleksowy program szkoleń dla studentów polskich i zagranicznych, który uzyskał pozytywną opinię polskiej i amerykańskiej komisji akredytacyjnej. Prowadzone jest również kształcenie przed i podyplomowe, w tym specjalizacje, staże oraz kursy specjalistyczne w zawodach medycznych.

Szpital w Katowicach to także jedyny ośrodek w tej części kraju, który zajmuje się leczeniem chorób rzadkich i ultra rzadkich u dzieci. Szpital posiada Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia, Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością 9001 oraz Certyfikat „Czyste Leczenie”. Placówka spełnia także standardy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF), posiadając tytuł Szpitala Przyjaznego Dziecku. Szpital jest również laureatem wielu prestiżowych nagród, otrzymał m. in. tytuł „Bezpieczny Szpital 2015” oraz „Markę Śląskie 2018”. Placówka zatrudnia ponad 1000 pracowników.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.