Wiadomości z Katowic

III Przegląd Spotów Profilaktycznych w Katowicach

  • Dodano: 2019-03-28 09:45

W przededniu Międzynarodowego Dnia Teatru, w ramach katowickiego programu „Profilaktyki Rówieśniczej” w sali teatralnej Pałacu Młodzieży odbył się III Przegląd Sotów Profilaktycznych.

W szranki stanęły ze sobą zespoły teatralne reprezentujące 6 katowickich szkół

Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu było „Różnić się i szukać wspólnego celu”.

Tegoroczny Przegląd Spektakli Profilaktycznych, został zorganizowany 26 marca czyli dzień przed Międzynarodowym Dniem Teatru. Kilka minut po godzinie 10 w sali teatralnej katowickiego Pałacu Młodzieży, po oficjalnym przywitaniu przybyłych gości i krótkim wstępie rozpoczęła się część konkursowa imprezy. Projekt adresowany był do młodzieży katowickich szkół podstawowych – klas 7 i 8, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadpodstawowych. Tytuł przewodni przeglądu brzmiał „Różnić się i szukać wspólnego celu”. Wszystkie zaprezentowane spektakle ściśle się do niego odnosiły.

Jako pierwsi na scenie pojawili się uczniowie tworzący grupę „Karlika” ze Szkoły Podstawowej nr 33. Następnie po przygotowaniu się do występu, na scenie pojawił się zespół „Nieobliczalni” reprezentujący Szkołę Podstawową nr 15. Po nich swój spektakl wystawili ubiegłoroczni zwycięzcy Przeglądu, czyli zespół „Kreatywni” z Zespołu Szkół Gastronomicznych. Kolejną grupą, która wystawiła swoje przedstawienie był zespół „Paradoks” reprezentujący Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej. Po „Paradoksie” na deski teatru wyszedł zespół „Improvisorium” z Zespołu Szkół i Placówek nr 2. Jako ostatni wystąpili uczniowie z Grupy Teatralnej z X Liceum Ogólnokształcącego. Każdy z zaprezentowanych występów był zakończony dyskusją oraz możliwością podzielenia się własnymi odczuciami. Moderatorami tej części były panie psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 5 w Katowicach.

Po zaprezentowaniu wszystkich spektakli jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom tegorocznego przeglądu był wysoki, a o zwycięstwie poszczególnych zespołów zdecydowały detale. Jury postanowiło przyznać dwie pierwsze nagrody. I tak w „kategorii” szkół podstawowych zwycięska okazała się grupa „Karlika” z przedstawieniem „Bo najważniejsze jest nie widoczne dla oczu”, natomiast w „kategorii” szkół ponadpodstawowych najlepszym spektaklem okazała się „Dłoń” wystawiona przez zespół „Paradoks” reprezentujący Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej.

Wszystkim uczestnikom Przeglądu bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich na Święto Profilaktyki, które odbędzie się 17 czerwca 2019 roku w sali teatralnej katowickiego Pałacu Młodzieży. Dla zwycięzców przewidziano nagrody oraz możliwość wystawienia na imprezie finałowej swojego spektaklu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.