Wiadomości z Katowic

Intel Extreme Masters Katowice 2020

  • Dodano: 2019-09-19 08:15, aktualizacja: 2019-09-18 10:29

Elitarny turniej Counter Strike: Global Offensive zakończy swój tour pomiędzy 28 lutego, a 1 marca w "Świątyni esportu".

Kolonia, Niemcy – Wrzesień 10, 2019 – Intel, jedna z największych firm w branży technologicznej oraz ESL, największa firma esportowa, po raz kolejny zorganizują Intel Extreme Masters (IEM) w Katowicach, które odbędzie się w weekend - 28 lutego do 1 marca 2020 roku. Oprócz udziału w Intel® Grand Slam, tegoroczny IEM Katowice, na kultowej arenie Spodka, zaprezentuje pierwsze Mistrzostwa Mistrzów CS:GO organizowane przez ESL, w ramach ESL Pro Tour. Podczas IEM Katowice 2020 odwiedzający będą mogli śledzić zmagania w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), odwiedzić IEM Expo oraz wziąć udział w wielu atrakcjach.

Przez cały tydzień rozgrywek 16 najlepszych drużyn CS:GO z całego świata, będzie walczyć o pulę nagród o wartości 500,000$, tytuł pierwszego w historii Master Champion oraz punkty w rankingu Intel® Grand Slam:

●   28 lutego – 1 marca: Główne zmagania odbędą się w legendarnej arenie Spodka, gdzie sześć drużyn będzie walczyć w play-offach. Zwieńczeniem turnieju będzie Wielki Finał i ukoronowanie zwycięzców.

W Katowicach nie tylko pamiętamy, ale również tworzymy historię esportu. Intel® Extreme Masters będzie bardzo wyjątkowy pod tym względem - opowiadał Michał Blicharz, wiceprezes Pro Gaming w ESL. „Kiedy w 2013 roku wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy, rozpoczęła się era mega turniejów esportowych. Teraz, wraz z pierwszym w historii Masters Championship ESL Pro Tour zapoczątkujemy kolejny etap."

IEM Katowice 2020 będą pierwszymi rozgrywkami Master Championship, jakie odbędą się w ramach ESL Pro Tour. Rywalizacja na najwyższym poziomie, z najlepszymi graczami na świecie, w ramach touru, który liczy ponad dwadzieścia turniejów rozgrywanych na całym świecie.

IEM Expo, wiodące tragi esportu i gier, odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (ICC). W ciągu trzech dni (od 28 lutego do 1 marca) odwiedzający będą mieli okazję testować rozwiązania najlepszych marek z branży, wziąć udział w pokazach najnowszych rozwiązań sprzętowych, a także spotkać popularnych influencerów.

Intel Extreme Masters to niesamowite wydarzenie łączące niepowtarzalne emocje zarówno fanów, jak i graczy oraz najbardziej zaawansowaną technologię i ekscytujące gry. Zaangażowanie się w te wyjątkowe momenty w grze jest w samym DNA Intel i jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej niesamowitej podróży. Razem z ESL podnieśliśmy poprzeczkę do niewyobrażalnych wcześniej poziomów  - powiedział Krzysztof Jonak, Dyrektor ds. Rachunków Rachunków Terytorialnych EMEA w firmie Intel. 

IEM Katowice 2020 to jeszcze bardziej ekscytujące momenty esportu dzięki organizacji innych mistrzostw - w tym finału 2. etapu Quake Pro League. W ciągu dwóch dni, dwudziestu czterech najlepszych graczy Quake na świecie będzie walczyć o tytuł Mistrza Świata w Quake na IEM Expo Katowice 2020.

IEM nie jest wydarzeniem, które tylko na kilka dni zmienia miasto. Bez cienia przesady mówi się, że Katowice stały się globalną stolicą esportu, bo to właśnie u nas odbywają się rozgrywki finałowe. To wpływa z jednej strony globalna promocja Katowic, z drugiej realne zyski dla naszych mieszkańców. Postawię tezę, że Katowice nie byłyby dzisiaj w tym miejscu, a przynajmniej nie w takiej skali, gdyby nie pomysł, żeby zainwestować w ściągnięcie do Katowic najlepszych globalnych zawodników w dyscyplinach... esportu! Niejeden samorządowiec popukałby się wtedy w głowę na myśl wydania dużych pieniędzy i użyczenia hali „ Spodka" tysiącom komputerowych „nerdów", ale mój poprzednik, który bynajmniej nie gra w gry komputerowe, w inicjatywie dostrzegł coś wyjątkowego i postanowił taki pomysł wesprzeć. Ale chyba nawet on nie przypuszczał, jak ten projekt zmieni nasze miasto i stanie się kamieniem milowy rozwoju na długie lata  – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W 2019 roku, w ciągu dwóch weekendów, ESL i Intel® zgromadzili w katowickim Spodku 174,000 fanów, dzięki czemu był to najchętniej oglądalny turniej CS:GO w historii ESL (157 milionów godzin treści, oglądanych przez 230 milionów fanów na wielu platformach). Rozgrywki w ramach Intel Extreme Masters 2020, zagoszczą w Katowicach ósmy rok z rzędu i będzie to 78. Przystanek IEM.

Bilety na wydarzenie dostępne będą pod koniec października. Dodatkowe informacje dotyczące zespołów, talentów praz szczegółowe informacje o biletach ogłoszone zostaną w nadchodzących tygodniach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę turnieju oraz obserwuj Mistrzostwa Intel Extreme na Twitterze oraz Facebooku.


O ESL

ESL to największa na świecie firma esportowa, która została założona w 2000 roku. ESL kształtuje branżę najpopularniejszych gier wideo organizując liczne turnieje online i offline, takie jak ESL One, Intel® Extreme Masters, ESL Pro League i inne najwyższej klasy turnieje esportowe, jak również Mistrzostwa Kraju, rozgrywki dla amatorów i systemy matchmakingowe, które pomagają początkującym graczom przebyć drogę "od zera do bohatera" tak szybko, jak to możliwe. ESL posiada swoje oddziały na całym świecie i jest liderem w dziedzinie esportu na skalę światową. ESL jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy zajmującej się rozrywką cyfrową. about.eslgaming.com.

O Intel Extreme Masters

Intel Extreme Masters to najdłużej działający profesjonalny turniej gamingowy na świecie. Zapoczątkowany w 2006 roku przez ESL i Intel, skupia wokół siebie najlepszych na świecie graczy w wielu tytułach e-sportowych. Dzięki wieloletniej historii, turnieje pod szyldem IEM uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych wydarzeń na świecie. (intelextrememaster.com) 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.