Wiadomości z Katowic

Już za tydzień Odpust u Babci Anny. Sprawdź, co przygotowano w programie!

  • Dodano: 2022-07-26 08:45, aktualizacja: 2022-07-26 08:52

Już za tydzień odbędzie się Odpust u Babci Anny w Katowicach-Nikiszowcu, czyli letnia edycja Jarmarku Na Nikiszu. W tym roku odbędzie się on w niedzielę 31 lipca, godz. 10.00-20.00. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz dzielnicy, miasta i regionu. Jednodniowe wydarzenie to przede wszystkim jarmark wysokiej jakości rękodzieła, któremu towarzyszyć będzie strefa gastro, dodatkowe atrakcje - dla dzieci i dorosłych oraz mała scena muzyczna.

Odpust u Babci Anny - Scena muzyczna

Scenę już tradycyjnie otworzy występ górniczej Orkiestry Dętej „Wieczorek” (godz. 13.15), od samego początku związanej z osiedlem Nikiszowiec. Poza tym posłuchać będzie można różnorodnej muzyki, której wspólnym mianownikiem są łagodne i relaksacyjne brzmienia:

  • 14.00: Chór Mieszany „Ogniwo”
  • 15.30: dj sety Sergiusza Rudnika
  • 19.00: zespół „Follow Rivers”

Wystawcy

W tym roku zaplanowano udział 115 wystawców – lokalnych artystów oraz starannie wyselekcjonowanych twórców i rękodzielników z całej Polski. Na Odpuście znajdzie się także około 20 stoisk z regionalnymi przysmakami i przetworami. Nie zabraknie też tradycyjnych śląskich bud odpustowych z maszketami. Zaplanowaliśmy także strefę gastro, w której będzie można zjeść na miejscu. Swoją specjalną ofertę przygotowują na ten dzień również lokalne restauracje – Cafe Byfyj i Śląska Prohibicja.

Dodatkowe atrakcje

Już niemal zwyczajem jest, że tego dnia dzieci mogą pokręcić się na karuzeli łańcuszkowej „keciok”, a chętni do niesienia pomocy mogą oddać krew w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Nowość - Loteria babci Anny

Przygotowano także coś zupełnie nowego i wyjątkowego – loterię fantową pn. „Loteria Babci Anny”, z nagrodą główną voucherem na zakupy o wartości 2280 zł w sklepach sieci Ski Team. Losy będą sprzedawane podczas wydarzenia, a losowanie odbędzie się w godz. 17.00-17.30. Ski Team to Partner Główny Odpustu, który na ten dzień przygotował coś specjalnego dla rowerzystów – mobilny warsztat naprawy.

Komunikacja

Organizatorzy zalecają korzystanie z bezpłatnych połączeń autobusowych. W tym roku funkcjonować będą dwie linie na następujących trasach:

  • Dworzec w Katowicach - ul. Sądowa - Centrum Przesiadkowe Zawodzie (duży darmowy parking) - Janów Zamkowa Skwer (tuż przy wejściu na Odpust);
  • parking darmowy przy Cmentarzu Komunalnym przy Alei Murckowskiej - parking Nikiszowiec Pętla (kilka minut spacerem od Odpustu).

Osoby, które będą decydować się na dojazd samochodem informujemy, że wjazd na teren osiedla będzie możliwy tylko dla mieszkańców posiadających tzw. wjazdówki. Parking płatny zlokalizowany będzie w okolicy Szybu Pułaski. Miejsca parkingowe znajdują się też wzdłuż ul. Szopienickiej oraz przy myjni Karcher, jednak jest ich bardzo mało. Dlatego zachęcamy do skorzystania z parkingów położonych wzdłuż trasy bezpłatnych autobusów.

Już za tydzień Odpust u Babci Anny. Sprawdź, co przygotowano w programie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.