Wiadomości z Katowic

Kara w wysokości 100 złotych za złe parkowanie w Katowicach. Tak jest na os. Paderewskiego

  • Dodano: 2022-01-05 09:45

Spółdzielnia mieszkaniowa na os. Paderewskiego podjęła decyzję o tym, że ponownie z nielegalnym parkowaniem będzie walczył Park Partnera.

Firma zakładała blokady na koła i odholowywała pojazdy. Po wyroku sądu nie może tego robić

Wszystkie pieniądze, które udało się firmie ściągać za nielegalne parkowanie, to był ich dochód. Teraz forma będzie inna. Tak jak w przypadku innych stosowanych ochron miejsc parkingowych, za wycieraczkę będzie wkładane wezwanie do zapłaty i następnie cała procedura dochodzenia należności – mówi Lidia Grodowska, Spółdzielnia Mieszkaniowa im. I. J. Paderewskiego.

Kara za parkowanie na terenie osiedla przez osobę nieuprawnioną jest też mniejsza o 50 zł niż była wcześniej i wynosi 100 zł. Dzięki usługom zewnętrznej firmy mieszkańcy mają nie mieć problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego. Jednak nie wszyscy są z tego rozwiązania zadowoleni.

Wczoraj przyjechała do mnie koleżanka, ja zapomniałem jej znieść i już jest kara. Nie jest to rozwiązanie. Jeżeli tak chcą, to mogli wstawić szlaban przy każdym wjeździe i wtedy nie byłoby problemu. Jak ludzie przyjeżdżają, to nie patrzą akurat na ten mały znak. A to kosztuje 100 zł później – mówi Arkadiusz Olejniczak, mieszkaniec os. Paderewskiego w Katowicach.

ZOBACZ MATERIAŁ SILESIA FLESZ


Poza tym za usługi Park Partner muszą zapłacić mieszkańcy. Niezależnie od tego, czy auto mają czy nie. Dlatego, że firma nie ma gwarancji zarobku na kierowcach, którzy takiej tablicy na wjeździe nie zauważyli, a identyfikatora nie posiadają.

Zobaczymy jak będzie z egzekwowaniem tych kar po prostu, bo wtedy, żeby odjechać, to trzeba było normalnie zapłacić – mówi Miłosz Niemirowski, mieszkaniec os. Paderewskiego w Katowicach.

Spółdzielnia swoją decyzję tłumaczy nie tylko chaosem parkingowym, ale również planowanymi przez miasto zmianami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.