Po służbie, ale zawsze gotowy. Katowicki policjant ugasił pożar i zapobiegł zagrożeniu
Szybka reakcja, opanowanie i odwaga pozwoliły uniknąć poważnego zagrożenia w Andrychowie. Młodszy Aspirat Maciej Piekarski, będąc poza służbą, ruszył do pożaru samochodu wyposażonego w instalację gazową i opanował sytuację. Jego zdecydowanie działanie mogło zapobiec tragedii.
Pożar tuż przy budynku mieszkalnym. Zagrożeniu zapobiegł policjant
W sobotę 21 marca mł. asp. Maciej Piekarski, zastępca dyżurnego Komisariatu I Policji w Katowicach, przebywając poza służbą w miejscu swojego zamieszkania w Andrychowie, otrzymał informację o pożarze samochodu osobowego. Pojazd wyposażony w instalację gazową znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego, co stwarzało realne zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia oraz potencjalnego wybuchu.
Mundurowy, który na co dzień pełni służbę w Policji, a jednocześnie jest strażakiem ochotnikiem w OSP Andrychów, bez wahania ruszył na miejsce zdarzenia. Wykorzystując doświadczenie oraz zachowując zasady bezpieczeństwa, użył dwóch gaśnic, które posiadał w swoim samochodzie. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji skutecznie ugasił pożar, zapobiegając jego dalszemu rozwojowi oraz eliminując ryzyko wybuchu butli gazowej.
Odważna reakcja młodszego aspiranta
Postawa policjanta to przykład odwagi, odpowiedzialności i gotowości do działania niezależnie od tego, czy mundur ma na sobie, czy nie. Jego zaangażowanie pokazuje, że służba drugiemu człowiekowi to nie tylko zawód, ale także powołanie, które realizuje zarówno jako policjant, jak i strażak ochotnik.








![Brutalnie pobicie kobiety na Mariackiej w Katowicach [WIDEO]. Policja szuka sprawcy!](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2021/08/897072.informacja.jpg)











Dodaj komentarz