Wiadomości z Katowic

Katowiccy policjanci podsumowali pierwszy wakacyjny weekend na drogach naszego miasta.

  • Dodano: 2021-06-30 07:45, aktualizacja: 2021-06-30 08:00

Policjanci katowickiej drogówki podsumowali pierwszy wakacyjny weekend na drogach naszego miasta. Niestety, policjanci ujawnili aż 28 kierujących pod wpływem alkoholu. Zatrzymali również 18 praw jazdy i 31 dowodów rejestracyjnych. Tylko podczas tego weekendu doszło aż do 28 kolizji i 2 wypadków drogowych.

Policjanci katowickiej drogówki podsumowali pierwszy wakacyjny weekend na drogach naszego miasta. Niestety, policjanci ujawnili aż 28 kierujących pod wpływem alkoholu. Zatrzymali również 18 praw jazdy i 31 dowodów rejestracyjnych. Tylko podczas tego weekendu doszło aż do 28 kolizji i 2 wypadków drogowych.

Miniony weekend to pierwszy weekend letnich wakacji. Już w piątek wielu mieszkańców naszego miasta wyjechało na wakacje. Wielu z kierujących tylko przejeżdżało przez Katowice, aby dojechać do miejsca docelowego swojej wakacyjnej podróży. Miniony weekend to również czas wzmożonej pracy policjantów katowickiej drogówki. Niestety, pomimo wielu apeli kierowanych do kierujących pojazdami, aby przestrzegali przepisów drogowego w tym ograniczeń prędkości, zadbali o stan techniczny pojazdów i byli trzeźwi za kierownicą, wielu zbagatelizowało podstawowe zasady bezpieczeństwa łamiąc obowiązujące przepisy.

W czasie pierwszego letniego weekendu, kiedy to na drogi całego kraju wyjechała zwiększona ilość osób udających się na wakacje, policjanci drogówki aż 30 razy wyjeżdżali do zdarzeń drogowych. Na szczęście aż 28 przypadkach były to tylko kolizje, czyli zdarzenia w których doszło tylko do uszkodzenia pojazdów. Niestety w trakcie prowadzonych działań katowiccy mundurowi wezwani zostali również do 2 wypadków drogowych. Na szczęście pokrzywdzonym w tych zdarzeniach została udzielona pomoc medyczna i ich zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W trakcie weekendowej służby policjanci ujawnili aż 235 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Trzem kierującym, którzy prędkość przekroczyli o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali prawo jazdy. Niestety, nie wszyscy kierujący wyruszyli w podróż trzeźwi. Na zawartość alkoholu w organizmie przebadano prawie 1,4 tys. kierujących. Policjanci zatrzymali aż 28 kierujących pod wpływem alkoholu. 18 odpowie za popełnienie przestępstwa jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a 8 kierujących odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu. Niechlubnym rekordzista był 61-letni kierujący samochodem ciężarowym, który jadąc potrącał umieszczone na placu beczki. Zauważyła to z okien swojego domu, mieszkanka Katowic, która natychmiast zaalarmowała policjantów. Badanie trzeźwości wskazało, że mężczyzna miał prawie 2,7 promila alkoholu w organizmie. Ze względu na zagrożenie swojego zdrowia, a nawet życia został umieszczony w izbie wytrzeźwień. Kolejny raz o nietrzeźwym kierującym policjanci zostali powiadomienie przez pracownika stacji paliw, który ujął nietrzeźwego kierującego. Jak ustalili policjanci 42-latek przyjechał nietrzeźwy na stację benzynową swoim oplem. Kiedy obsługa stacji zorientował się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu , uniemożliwili mu dalszą podróż i wezwali Policję. Zatrzymany kierujący był bardzo agresywny, Badanie trzeźwości wskazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kwestionował wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie mia jednak świadomości, że obligatoryjnie zostanie mu pobrana krew i zabezpieczona do dalszych badań laboratoryjnych. On również został umieszczony w miejskiej izbie wytrzeźwień.

Ze względu na zły stan techniczny pojazdu lub brak aktualnego badania, mundurowi zatrzymali aż 31 dowodów rejestracyjnych. Ujawniono również dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości, a także kierującego z aktywnym zakazem sądowym prowadzenia pojazdów i kierującego, któremu w drodze decyzji administracyjnej odebrano prawo jazdy.

To dopiero początek wakacji i pierwszy weekend za nami. Przed nami ponad 9 tygodni wakacji. Sprawmy, aby były to bezpieczne wakacje i szczęśliwie wszyscy mogli dotrzeć do celu. Przestrzegajmy nie tylko limitów prędkości, ale dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze i warunków atmosferycznych. Pamiętajmy, ze każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego: pieszym, rowerzystą, motocyklista, kierującym samochodem czy tez hulajnogą. Każdy z nas może zadbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, przestrzegając obowiązujących przepisów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również