Wiadomości z Katowic

Katowice: 19-latek włamał się do budowanego apartamentowca!

  • Dodano: 2021-01-07 07:00, aktualizacja: 2021-01-06 19:03

Katowiccy wywiadowcy, podczas nocnej służby, zatrzymali na gorącym uczynku włamywacza. Mężczyzna wpadł podczas włamania do budowanego apartamentowca. Jego łupem padły nie tylko bezpieczniki wysokiego napięcia, drobny sprzęt budowlany i pompa wodna, ale również paliwo z pojazdów budowlanych.

Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia

Dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie budowy apartamentowców doszło do włamania. Zgłaszający widział mężczyznę, który chodził po pomieszczeniach budynku, świecąc sobie latarką. W wyniku sprawdzenia terenu budowy, policjanci natrafili na wiele zniszczonych drzwi do pomieszczeń, a także włamanie do pojazdów budowlanych, z których skradziono paliwo. W jednym z pomieszczeń, w którym była wybita szyba, wywiadowcy zatrzymali schowanego pod workami 19-letniego mężczyznę, a także skradziony sprzęt. Łupem podejrzanego padły nie tylko drogie bezpieczniki wysokiego napięcia, ale także pompa wodna, narzędzia budowlane, przewody elektryczne i ponad 200 litrów paliwa z pojazdów budowlanych.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Wcześniej był już zatrzymywany do podobnych przestępstw. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Katowice: 19-latek włamał się do budowanego apartamentowca!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.