Wiadomości z Katowic

Katowice na okładce komiksu o walce z COVID-19

  • Dodano: 2021-10-04 08:15, aktualizacja: 2021-10-04 08:32

2 października w Łodzi odbyła się oficjalna premiera komiksu „Paneuropa vs COVID-19”, traktującego o walce Europejczyków z pandemią i jej skutkami. Stworzono kilka alternatywnych wersji okładek, nawiązujących do różnych polskich miast. Jedna z nich przedstawia Katowice.

Katowice na okładce komiksu o COVID-19

Komiks „Paneuropa vs COVID-19” powstał z inicjatywy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Tak jak poprzednie części serii „Paneuropa”, np. „Paneuropa vs. Pandemonium” czy „Paneuropa vs Smog”, porusza ważne społecznie tematy. Miastami partnerskimi komiksu są Łódź, Wrocław, Darłowo oraz Katowice. Katowickimi partnerami są Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Śląski oraz ich wspólne Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka. To właśnie CINiBA widnieje na stworzonej przez Joannę Karpowicz katowickiej wersji okładki.

Komiks Pandemia

Walka Europy z pandemią

Fabuła komiksu „Paneuropa vs COVID-19” opiera się na walce z jednym z największych wyzwań, jakim cały świat musiał stawić czoła – pandemią koronawirusa. W zmaganiach z konsekwencjami koronawirusa, Europejczyków wspierają m.in. Mistrz Twardowski, Bazyliszek i Bogini Atena. Bohaterowie chcą przeciwstawić się siłom, które chcą wykorzystać szalejącą chorobę na swoją korzyść. Najważniejszym wątkiem komiksu jest jednak solidarność Europejczyków w obliczu pandemii, ofiarność personelu medycznego oraz naukowców opracowujących szczepionkę. Na łamach komiksu uwzględniono różnice kulturowo-językowe panujące w Europie. 

Twórcami komiksu są scenarzysta Tobiasz Piątkowski oraz ilustratorzy Wojciech Stefaniec i Rafał Szłapa

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.