Wiadomości z Katowic

Katowice: Od czwartku nie dojedziesz tramwajem do Brynowa!

 • Dodano: 2019-07-19 13:00

Od przyszłego czwartku, 25 lipca część linii tramwajowych nie dowiezie nas do Brynowa. Powód? Modernizacja przejazdu drogowo-tramwajowego na ul. Słowników.

Od czwartku, 25 lipca aż do niedzieli, 28 lipca ZTM skróci trasę tramwajów linii 16 obsługujących przystanki na Brynowie, a kursy 36-tki zostaną całkowicie zawieszone. Powodem zmian w kursowaniu obu tramwajów jest modernizacja przejazdu drogowo-tramwajowego przy ul. Słowików.

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że przez cztery dni trzeba przygotować się na następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej:

 • tramwaj nr 16 – skrócenie relacji, tj. Koszutka Słoneczna Pętla – Katowice Plac Miarki oraz zmienione godziny odjazdów;
 • tramwaj nr 14 – zwiększenie pojemności taboru;
 • tramwaj nr 36 – zawieszenie kursowania.

Między przystankami Katowice Brynów Huberta a Katowice Plac Miarki zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza, oznaczona jako T-16. Autobusy tej linii kursować pojadą ulicami:

 • w kierunku Brynowa: plac Miarki (obsługa przystanku Katowice Plac Miarki – stanowisko przy cukierni, na co dzień obsługiwane przez linie autobusowe nr 133, 170, 672 i 672N) oraz Kościuszki (obsługa przystanku Katowice Plac Miarki – tymczasowe stanowisko w rejonie skrzyżowania z ul. Kopernika – oraz wszystkich przystanków tramwajowych, które usytuowane zostaną w tymczasowych lokalizacjach przy jezdni ulicy Kościuszki).

Wyjątek to przystanek Katowice Jordana, który obsługiwany będzie tak, jak dotychczas, czyi przy peronie tramwajowym.

 • w kierunku centrum Katowic: Kościuszki (z obsługą przystanków Brynów Kościuszki – początkowy, Brynów Słowików, Brynów Drozdów, Brynów Gawronów, Brynów Zgrzebnioka obsługiwanych przy peronach tramwajowych), Ceglaną (obsługa przystanku Katowice Kościuszki Szpital – tymczasowa lokalizacja w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Ceglaną), Wita Stwosza (obsługa przystanków: Katowice Wita Stwosza, Katowice Wita Stwosza Archikatedra – tymczasowa lokalizacja przy Archikatedrze), plac Miarki (obsługa przystanku Katowice Plac Miarki – stanowisko przy cukierni, na co dzień obsługiwane przez linie autobusowe nr 133, 170, 672 i 672N).

Na których przystankach T-16 się nie zatrzyma? W kierunku do centrum Katowic i placu Miarki - Brynów Huberta, Katowice Kościuszki Szpital, Katowice AWF i Katowice Jordana. Przystanek Katowice Plac Miarki dla wszystkich linii tramwajowych obsługiwany będzie ze stanowiska nr 3, zwyczajowo obsługiwanego przez tramwaje nr 6, 11, 14 i 23.

Nadmieniamy jednocześnie, że z uwagi na trwającą budowę centrum przesiadkowego w Brynowie, przystankiem początkowym i końcowym dla autobusów komunikacji zastępczej T-16 będzie przystanek Brynów Kościuszki – stanowisko zlokalizowane przy ul. Kłodnickiej (konieczność pieszego dojścia ok. 200 m). Za ewentualne utrudnienia przepraszamy – informuje ZTM.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • A.

  W którym miejscu ta ulica Słowników??

 • rozwolnienie

  Super. Kiedy Kupa wybuduje obiecaną kolejkę linową z południa do centrum? Wiem, że to tylko 4 dni a Tramwaje Śląskie świetnie się spisują, ale z dojazdem z południa jest coraz gorzej. Przez przejazd kolejowy puszczą kilka transportów, część inwestycji jest rozkopana i stoi. Zacznie się wrzesień to będziemy za[...]ć na piechotę do centrum.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.