Wiadomości z Katowic

Katowice: Połączenie rowerowe CP Ligota z ul. Medyków

  • Dodano: 2020-02-17 08:45, aktualizacja: 2020-02-17 09:04

Rozpoczęły się prace nad zapowiadanym już połączeniem rowerowym Centrum Przesiadkowego Ligota z ul. Medyków.

W ramach inwestycji wartej milion złotych powstaje droga rowerowa o długości około 1,5 km, a także nowe miejsca postojowe.

Budowa drogi rowerowej łączącej Centrum Przesiadkowe Ligota z ul. Medyków to ważne połączenie rowerowe, które od początku w tym rejonie było planowane i oczekiwane przez wielu mieszkańców. Rower w Katowicach traktowany jest także jako środek transportu, dlatego zależy nam na rozwoju sieci dróg rowerowych, w tym istotne są połączenia rowerowe z centrami przesiadkowym. Wybrany wariant realizacji połączenia rowerowego w tym rejonie jest opcją najbezpieczniejszą dla rowerzystów – ograniczamy przejazdy przez jezdnie – wyjaśnia  Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta i dodaje, że wybrano wariant, który z jednej strony jest bezpieczniejszy, z drugiej pozwala uchronić zieleń. Gdybyśmy przeszli z realizacją drogi rowerowej na drugą stronę ul. Panewnickiej,  to oprócz dwukrotnego jej przekraczania zniszczylibyśmy nowo utworzone zieleńce wykonane przez miasto na wniosek dużej grupy mieszkańców.

Wariant ten zmienia układ dotychczasowego zaplecza parkingowego wzdłuż ul. Panewnickiej

Dlatego znając potrzeby parkingowe mieszkańców i przedsiębiorców w tym rejonie, już w ubiegłym roku Miasto wyprzedzająco utworzyło  na ul. Świdnickiej 8 nowych miejsc postojowych.

Realizacja inwestycji wymaga likwidacji kilku miejsc parkingowych wzdłuż ul. Panewnickiej, natomiast w efekcie podjętych działań docelowo będziemy mieć w tym rejonie zarówno nową drogę rowerową, jak również zwiększy się bilans miejsc parkingowych – dodaje rzecznik.

Część miejsc wzdłuż ulicy Panewnickiej zostanie zlikwidowana, natomiast MZUiM Katowice utworzy 10 dodatkowych miejsc wzdłuż ul. Świdnickiej - w tym wyznaczy miejsce dla zaopatrzenia uwzględniając potrzeby przedsiębiorców oraz miejsce dla osób niepełnosprawnych.

W chwili obecnej mamy w tym rejonie łącznie 19 miejsc

Po likwidacji pozostanie 8 wzdłuż ul. Panewnickiej i 8 dotychczasowych na ul. Świdnickiej. Ponadto MZUiM na ul. Świdnickiej utworzy 8 miejsc ogólnodostępnych, 1 dla zaopatrzenie, 1 dla niepełnosprawnych, czyli łącznie po realizacji inwestycji będzie ich 26. Reasumując, po zakończeniu inwestycji powstanie nowe połączenie rowerowe, a także zwiększy się liczba miejsc postojowych w stosunku do stanu obecnego o 7 ogólnodostępnych miejsc postojowych.

Zakończenie inwestycji – jeśli warunki pogodowe pozwolą – planowane jest do końca kwietnia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.