Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Katowice: Policja przejęła nielegalną kontrabandę za ćwierć miliona złotych

  • Dodano: 2019-05-08 09:30, aktualizacja: 2019-05-09 09:45

Policyjni wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji wraz z kryminalnymi z katowickiej komendy miejskiej przejęli 200 kg suszu tytoniowego, ponad 17 tys. sztuk papierosów i 125 litrów alkoholu bez wymaganych znaków akcyzy.

Do sprawy zatrzymano 49-letniego mieszkańca Katowic

Mężczyzna usłyszał już zarzuty związane z posiadaniem kontrabandy, czym naraził Skarb Państwa na straty sięgające 250 tys. złotych. Grozi mu kara do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

Policyjni wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali w Katowicach do kontroli samochód osobowy, którym kierował 49-letni katowiczanin. Mężczyzna przewoził w pojeździe sporą ilość tytoniu bez wymaganych znaków akcyzowych. W toku dalszych czynności, mundurowi wspierani przez swoich kolegów z wydziału kryminalnego katowickiej komendy miejskiej, skontrolowali mieszkanie i garaż należące do mężczyzny. Tam odnaleźli większe ilości kontrabandy. Stróże prawa zabezpieczyli w sumie ponad 200 kg suszu tytoniowego, ponad 17 tys. gotowych papierosów, a także 125 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. Towary nie posiadały obowiązkowego oznaczenia znakami akcyzowymi.

Zatrzymany 49-latek usłyszał zarzuty związane z posiadaniem nielegalnego tytoniu i alkoholu. Grozi mu do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Jak oszacowano, straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia należności podatkowych wynoszą blisko 250 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.